Петрівський ярмарок минулої неділі став рекордним за кількістю учасників, відвідувачів та показниками ртутного стовпчика. Відвідало його, незважаючи на спеку, – до 50 тисяч чернівчан та гостей міста. “Ми ледь помістили всіх учасників у парку та навколишніх вулицях, – зізнався начальник управління соціально-економічного розвитку міської ради Володимир ПУЛИНЕЦЬ. – Можливо, наступного року нам доведеться залучати інші вулиці, приміром, Стасюка, чи переходити в парк “Жовтневий”. Вже зараз ми брали по сто гривень внеску з комерційних підприємств. Проте тих, хто пропонував дитячі товари, художні вироби і друковану продукцію, пропускали безкоштовно”.
“Підкованим коням важко ступати бруківкою”
Наймоднішим товаром на ярмарку виявилася вишиванка. Голова ОДА Володимир Куліш похвалився, що в його колекції вже є 12 вишитих сорочок. 80-річна Олена Сергіївна придбала на ярмарку подібну сорочку за 900 гривень. “Оце побачила, як гарно виглядають міський голова і керівник області, то вирішила купити таку синові на день народження, – зізналася жінка. – Декілька років складала зі своєї пенсії гроші, зате купила гарну річ”.
– Щороку везу міське та обласне начальство на ярмарок, – розповідає візник Дмитро БОЦВЕНЮК із Садгори. – Перед цим добре вичісую коней та мию брички. Ось тільки підкованим коням важко ступати бруківкою, доводиться добре тримати віжки у руках”.
Поважних гостей зустрічали біля входу музикою й танцями, пригощали горілкою, салом та варениками. А маленькі дівчатка-янголи з крилами повели їх у казкове місто. Там жваві кумасі в буковинських національних строях пропонували мерові придбати дві “корови”. Після тривалих торгів дісталися вони Миколі Федоруку дешево – за сто гривень. Четверо дітей, які грали роль корів, зітхнули з полегшенням, вилізши нарешті з-під “шкіри”.
Усі святкові заходи якимось чином були пов’язані з ювілеєм Чернівців, тому скрізь фігурувала цифра “600”. Скажімо, віншували та вручили пам’ятні подарунки чернівчанам, яким у день Петрівського ярмарку виповнилося 600 годин, 600 днів, 600 декад, 600 місяців... “Ми довго думали над тим, як обіграти у сценарії ювілейну цифру. Почали шукати людей – від немовлят до поважного віку, котрі народилися в певні роки та місяці, – розповіла заступник міського голови, голова організаційного комітету Інна ОНАЦЬКА. – Цього року ми відмовилися від національних товариств, а вирішили зробити акцент на дітях та молоді”.
На аукціоні продавали макітру з варениками
При вході на стадіон “Буковина” члени міського клубу “Успішна чернівчанка” влаштували театралізоване дійство з переодяганням та жартами, проводячи добродійний аукціон. Продавали макітру з варениками, каблучку на заручини, “намисто богині”, “африканські перли”, “чоловічу силу”, “разове задоволення”... Міський голова придбав за сто гривень “українську мармоляду” – шматок сала. Його перший заступник Микола Попадюк виклав триста гривень за “набір французьких ароматів”, яким виявилася в’язка цибулі. А палкі поцілунки панянок дісталися йому безкоштовно. “Усі зібрані кошти перерахуємо на рахунки дітей-сиріт, якими опікуємося, – розповіла президент клубу Галина МОРАРАШ. – Минулого року ми зібрали 2,5 тисячі гривень і віддали їх хворим дітям та дітям із малозабезпечених сімей”.
Заслужений майстер народної творчості з Косова Роман Стринадюк парадував по ярмарку, обвішаний зброєю – інкрустованим кремінним пістолем, мушкетом, мисливським ножем та рушницею. З ним охоче фотографувалися міліціонери та військові. Тисячі чернівчан окупували кафе та бари. Незважаючи на спеку, люди смакували шашликом по 200 гривень за кілограм, фаршированою рибою – за 85 гривень, фаршированими шийками – за 65, розливним пивом і квасом – по п’ять і три гривні за півлітра. Любителі “шари” могли безкоштовно продегустувати вино і щось міцніше.
Зате для двірників Петрівський ярмарок виявився аж ніяк не святом. “Працюємо з 5.00, а підемо додому, коли приберемо все, – розповіла інженер по озелененню парку Любов БЕУЛЯ. – Вийшло нас 17. Сміття дуже багато: пляшок, одноразового посуду, рекламного паперу. Збираємо його в мішки і зносимо до контейнерів, хоча вони вже вкрай переповнені. Трохи соромно, що люди так гарно одягнуті, а ми у спецівках. Щоправда, за сьогоднішню роботу нам платять подвійну зарплату”.
Довідка
У Петрівському ярмарку цього року взяла участь рекордна кількість підприємств – майже 600 – з усіх регіонів України. Зокрема продовольча група – 74 підприємства, непродовольча – 201, будівельні матеріали – 53, автомобілі – 17, дитячі товари – 17, друкована продукція – 29, туристичні фірми – 29, майстри народної творчості – 140.
Надія БУДНА
15-07-2008, 12:04
0
2 627