RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Петрівський ярмарок минулої неділі став рекордним за кількістю учасників, відвідувачів та показниками ртутного стовпчика. Відвідало його, незважаючи на спеку, – до 50 тисяч чернівчан та гостей міста. “Ми ледь помістили всіх учасників у парку та навколишніх вулицях, – зізнався начальник управління соціально-економічного розвитку міської ради Володимир ПУЛИНЕЦЬ. – Можливо, наступного року нам доведеться залучати інші вулиці, приміром, Стасюка, чи переходити в парк “Жовтневий”. Вже зараз ми брали по сто гривень внеску з комерційних підприємств. Проте тих, хто пропонував дитячі товари, художні вироби і друковану продукцію, пропускали безкоштовно”.
“Підкованим коням важко ступати бруківкою”
Наймоднішим товаром на ярмарку виявилася вишиванка. Голова ОДА Володимир Куліш похвалився, що в його колекції вже є 12 вишитих сорочок. 80-річна Олена Сергіївна придбала на ярмарку подібну сорочку за 900 гривень. “Оце побачила, як гарно виглядають міський голова і керівник області, то вирішила купити таку синові на день народження, – зізналася жінка. – Декілька років складала зі своєї пенсії гроші, зате купила гарну річ”.
– Щороку везу міське та обласне начальство на ярмарок, – розповідає візник Дмитро БОЦВЕНЮК із Садгори. – Перед цим добре вичісую коней та мию брички. Ось тільки підкованим коням важко ступати бруківкою, доводиться добре тримати віжки у руках”.
Поважних гостей зустрічали біля входу музикою й танцями, пригощали горілкою, салом та варениками. А маленькі дівчатка-янголи з крилами повели їх у казкове місто. Там жваві кумасі в буковинських національних строях пропонували мерові придбати дві “корови”. Після тривалих торгів дісталися вони Миколі Федоруку дешево – за сто гривень. Четверо дітей, які грали роль корів, зітхнули з полегшенням, вилізши нарешті з-під “шкіри”.
Усі святкові заходи якимось чином були пов’язані з ювілеєм Чернівців, тому скрізь фігурувала цифра “600”. Скажімо, віншували та вручили пам’ятні подарунки чернівчанам, яким у день Петрівського ярмарку виповнилося 600 годин, 600 днів, 600 декад, 600 місяців... “Ми довго думали над тим, як обіграти у сценарії ювілейну цифру. Почали шукати людей – від немовлят до поважного віку, котрі народилися в певні роки та місяці, – розповіла заступник міського голови, голова організаційного комітету Інна ОНАЦЬКА. – Цього року ми відмовилися від національних товариств, а вирішили зробити акцент на дітях та молоді”.
На аукціоні продавали макітру з варениками
При вході на стадіон “Буковина” члени міського клубу “Успішна чернівчанка” влаштували театралізоване дійство з переодяганням та жартами, проводячи добродійний аукціон. Продавали макітру з варениками, каблучку на заручини, “намисто богині”, “африканські перли”, “чоловічу силу”, “разове задоволення”... Міський голова придбав за сто гривень “українську мармоляду” – шматок сала. Його перший заступник Микола Попадюк виклав триста гривень за “набір французьких ароматів”, яким виявилася в’язка цибулі. А палкі поцілунки панянок дісталися йому безкоштовно. “Усі зібрані кошти перерахуємо на рахунки дітей-сиріт, якими опікуємося, – розповіла президент клубу Галина МОРАРАШ. – Минулого року ми зібрали 2,5 тисячі гривень і віддали їх хворим дітям та дітям із малозабезпечених сімей”.
Заслужений майстер народної творчості з Косова Роман Стринадюк парадував по ярмарку, обвішаний зброєю – інкрустованим кремінним пістолем, мушкетом, мисливським ножем та рушницею. З ним охоче фотографувалися міліціонери та військові. Тисячі чернівчан окупували кафе та бари. Незважаючи на спеку, люди смакували шашликом по 200 гривень за кілограм, фаршированою рибою – за 85 гривень, фаршированими шийками – за 65, розливним пивом і квасом – по п’ять і три гривні за півлітра. Любителі “шари” могли безкоштовно продегустувати вино і щось міцніше.
Зате для двірників Петрівський ярмарок виявився аж ніяк не святом. “Працюємо з 5.00, а підемо додому, коли приберемо все, – розповіла інженер по озелененню парку Любов БЕУЛЯ. – Вийшло нас 17. Сміття дуже багато: пляшок, одноразового посуду, рекламного паперу. Збираємо його в мішки і зносимо до контейнерів, хоча вони вже вкрай переповнені. Трохи соромно, що люди так гарно одягнуті, а ми у спецівках. Щоправда, за сьогоднішню роботу нам платять подвійну зарплату”.
Довідка
У Петрівському ярмарку цього року взяла участь рекордна кількість підприємств – майже 600 – з усіх регіонів України. Зокрема продовольча група – 74 підприємства, непродовольча – 201, будівельні матеріали – 53, автомобілі – 17, дитячі товари – 17, друкована продукція – 29, туристичні фірми – 29, майстри народної творчості – 140.
Надія БУДНА
15-07-2008, 12:04
Коментарів 0 Переглядів 2 627

Теги -

Завтра воїна із почестями зустрінуть на рідній землі

Буковинська бригада наразі виконує бойові завдання на Курщині

Це дуже важливий інфраструктурний проєкт для Буковини, каже Руслан Запаранюк
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Виставку присвятили 60-річчю від дня народження художниці Наталії Ярмольчук


Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.