RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На традиційному Петрівському ярмарку народні умільці представили неймовірні витвори мистецтва ручної роботи.
Велику увагу привернула вишивка японським бісером на канві. Так, "Тайна вечеря" коштувала п’ять тисяч гривень. Проте місцеві мистецтвознавці зауважили, що вартість значно занижена, адже роботу ще не було попередньо оцінено.
– Вишиваю японським бісером, – каже автор роботи Олеся Щітка із села Рідківці Новоселицького району. – Ікону "Тайна вечеря" вишивала три місяці, по 16 годин на добу. На Калинівському ринку купую японський бісер: 100 грамів коштує 20 гривень. Це дорого, адже півкілограма звичайного бісеру коштує 5 гривень. Канву на замовлення привозять із Франції. Зараз вишиваю Божу Матір з Ісусом Христом.
"Молодь купувала вишиванки за 900 гривень"
Завідувач путильського складу СВК "Гуцульські візерунки" Марія ІЛІЩУК бере участь у ярмарку вже вчетверте. Майстриня зауважила, що найбільшим попитом користуються чоловічі та жіночі жилети за 60 гривень, вовняні подушки та ковдри, ткані рушники за 25 гривень. А найшвидше розкупили вовняні шкарпетки за 20 гривень.
Майстриня Людмила ГЕНКУЛ із Кіцманського району представила на ярмарку ікони, викладені бісером та спеціальною висипкою. Коштують ікони від 350 гривень до півтори тисячі. "Я купую заготовки і зверху викладаю бісер, – каже Людмила . – На ярмарку вже купили ікону за 750 гривень. Більше працюю на замовлення. Нещодавно за півтори тисячі гривень продала чернівецький герб, також викладений бісером".
Були й ексклюзивні речі. Так, майстриня Тетяна КШИШ представила сумки, розшиті бісером. Деякі з них коштували дві тисячі гривень. Виготовляє їх лише на замовлення.
"Майстер робив макітри за три хвилини"
На ярмарку взяли участь 110 народних умільців, – розповіла голова обласного відділення Українського фонду культури Валентина ДІАКОВСЬКА. – Одним із кращих комісія Петрівського ярмарку визнала майстра гончарських виробів Івана Гончара із Сокирянщини. З 10.00 до 12.00 у нього розкупили всю продукцію.
Коштувала продукція майстра від п’яти до 30 гривень. Гончар робив вироби прямо на ярмарку. Зізнався, що йому потрібно всього дві-три хвилини, аби зробити макітру. Так, за день Іван Іванович може виготовити до ста горщиків.
Чималу увагу гостей ярмарку привернув корабель, виготовлений із липи, дуба та хвої. Чернівчанин Ярослав Колєснік робив корабель три роки. До цього часу був моряком, служив на Камчатці… Моделює лише кораблі, після роботи засиджується за працею і до третьої ночі. Коштує корабель дві тисячі доларів.
Чимало натовпу зібралося подивитися на велику різьблену скриню з червоного дерева, викладену бісером. Різьбяр Микола Грициняк із села Річка на Косівщині працював над скринею 8 місяців. Вартість – 18 тисяч гривень. Були і тарілки, вартістю від 1200 гривень. Гості Петрівського ярмарку в пана Миколи розкупили дешевшу продукцію. "Придбали у мене на ярмарку серце за 500 гривень", – усміхається майстер. Різьбяр жартував і мав на увазі скриньку у вигляді серця, виготовлену із дерева черешні.
Майстриня з Донецька привезла обереги. Домовики коштували 25 гривень.
– Домовий, виготовлений із мішка, – каже Тетяна ЛАХОВИЧ, – Мішок – це символ багатства, шишка у його руці – довголіття, ехінацея – здоров’я, грибочок – це захист від усього злого, віник, піднятий догори – успіх у всьому, квасолинка – дружна сім’я, капелюшок – лад у стосунках коханих. Такий оберіг тримають на видному місці, він захищає будинок, забирає до себе погані погляди, негативну енергетику. Обов’язково домовику треба дати ім’я і він гарно служитиме у домі.
На Петрівському ярмарку встановлено рекорд України
На Петрівському ярмарку гуцульську скриню продавали за 18 тисяч гривень

У "Книзі рекордів України" відбулася "буковинська рокировка" – рекорд садгірця Романа Кучерівського з піднімання тулуба з положення лежачи у неділю "переписав" представник Новоселиччини Олександр Васильєв.
Олександр Васильєв змушений був боротися зі спекою. Під час спроби температура повітря була в тіні 32 градуси, а вправу кандидат у рекордсмени виконував на стадіоні "Буковина". Навіть глядачів, які, почувши оголошення, прийшли подивитися як встановлюють незвичний рекорд, спека "розігнала" після декількох сотень повторень вправи. Не сильно допомогла і парасоля, яку організатори розкрили над Олександром після першої півтисячі разів. Він частенько просив облити його прохолодною водичкою і повторював, що спека забирає сили. У якийсь момент навіть здалося, що попередній рекорд таки встоїть. Але претендент здаватися не збирався і підбадьорював сам себе думками вголос: "До тисячі залишилося всього лише 400 разів, я зроблю більше".
Коли судді оголосили про подолання тисячного рубежу, новий рекордсмен виконав вправу ще декілька разів і хотів було зупинитися. Але присутні "змусили" продовжити: "Давай хоча би 1050!". Ще 10 Сашко накинув до рекорду, звернувшись до дівчини, яка прийшла з ним: "Цих 10 – для тебе". На встановлення рекорду він витратив 1 год. 18 хв. і 20 сек.
Отримавши омріяний диплом від "Книги рекордів України", "спортивну" футболку від облспортвідділу та оригінальний презент від студії подарунків "Яблуко", Олександр у першому своєму інтерв’ю зізнався, що не зовсім задоволений результатом: "Якби не спека, міг би зробити як мінімум ще зо 500 разів".
Рекордсмен народився 17 березня 1978 року у селі Рокитне Новоселицького району. Закінчив місцеву школу. Рік працював у державній службі охорони (спецпідрозділ "Титан"). Зараз навчається заочно у Києві на психіатра-криміналіста.
Довідка
Перший офіційний рекорд України в цій номінації було зафіксовано 14 жовтня 2004 року у залі Чернівецької ДЮСШ №1, де 52-річний Роман Кучерівський повторив вправу 1000 разів. Тоді рекордсмена зупинила низька температура в залі.
Валерія Чорней
15-07-2008, 11:35
Коментарів 0 Переглядів 4 136

Теги -

Завтра воїна із почестями зустрінуть на рідній землі

Буковинська бригада наразі виконує бойові завдання на Курщині

Це дуже важливий інфраструктурний проєкт для Буковини, каже Руслан Запаранюк
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Виставку присвятили 60-річчю від дня народження художниці Наталії Ярмольчук


Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.