До "МБ" зателефонувала мешканка вулиці Сагайдачного і повідомила, що сусідній будинок пофарбували у дуже яскравий колір, хоча раніше він виглядав інакше. Чернівчанка вирішила, що це питання нині ніхто не контролює, будівельники фарбують тим, що мають.
- Подібних дзвінків ми отримуємо щодня щонайменше 5-6, - розповіла завідувач сектором пам’яток архітектури Олена ПУШКОВА. – Городяни часто незадоволені кольорами, в які під час ремонтів фарбують будинки. Але я можу запевнити, що випадкових кольорів не буває, ми намагаємося в історичній частині міста відновлювати первісний вигляд будівель.
За словами Олени Пушкової, на кожен будинок виготовляється паспорт із вказанням усіх архітектурних особливостей. Для цього необхідно здійснити значну попередню роботу. Так, на вулиці Кобилянської розроблено науковим інститутом колористику кожного будинку, яку обов’язково буде втілено під час реконструкції.
Сьогодні департамент містобудівного комплексу намагається не лише зберегти вигляд і кольори будинків, а максимально відтворити матеріали оздоблення. Зокрема, пояснила Олена Пушкова, перед підрядниками ставиться завдання фарбувати фасади не сучасними синтетичними фарбами, а натуральними вапняковими. Синтетичні стійкіші та яскравіші, але коли йдеться про відновлення історичної будівлі, краще відтворити всі деталі. У такий спосіб здійснюється ремонт вулиці Барбюса.
10-07-2008, 11:22
0
1 920