RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Американці – гостинні, а посмішка – їх візитівка

Американці – гостинні, а посмішка – їх візитівка

Група кореспондентів “МБ” побувала у США у місті Колумбія (штат Міссурі) на запрошення своїх партнерів – газети “Колумбія Дейлі Тріб’юн”. За час подорожі, що тривала тиждень, ми дізналися про чимало особливостей американського життя.
Місто університету, госпіталів і страхових компаній
У місті Колумбія живе майже сто тисяч населення. Тут немає хмарочосів, а основна гордість Колумбії – університет Міссурі. У ньому навчаються 30 тисяч студентів. Цей заклад вважається найбільшим роботодавцем у місті. Колумбію також називають містом госпіталів – тут є вісім різних медичних закладів. А ще самі мешканці звертають увагу на те, що в місті надзвичайно багато страхових компаній.
Громадський транспорт для Колумбії – рідкість. Тут всі їздять на автомобілях і перехожих, окрім центральної частини міста, немає. Відсутні навіть тротуари. Незважаючи на те, що американці не люблять ходити пішки, більшість з них - активні люди. У цьому ми переконалися, коли відвідали міську бібліотеку.
Не вірте, коли скажуть, що американці не читають книжок. Для мешканців Колумбії бібліотека – дуже популярний заклад. Щодня сюди приходить майже тисяча осіб. Щодня бібліотека отримує нові надходження. Фінансує її міський бюджет. Бібліотека розрахована і на дорослих, і на дітей. На столах для читання обов’язково стоять кілька комп’ютерів. Для більш затишного читання можна піти у кімнату з м’якими кріслами та гарним видом на місто. А для тих, кому потрібна цілковита тиша, є окремі кімнати.
Перший поверх бібліотеки призначений для дітей. Тут до маленьких відвідувачів особливе ставлення. Серед бібліотечних пропозицій і книги, і аудіокниги, і диски, якими можна користуватися впродовж трьох тижнів. Відвідування бібліотеки не обмежується лише тим, що взяли книжки і пішли додому. Американська бібліотека – це своєрідний ігровий клуб. Для цього навіть облаштували ігровий майданчик. Того дня, коли ми перебували в бібліотеці, ввечері мав відбуватися цікавий захід. В ігрову кімнаті планували привести дресированих собак, яким діти повинні були читати книги. Суть акції полягала у тому, що собаки не критикують, тож діти можуть розслабитися і краще вчитися читати.
Саме у розвагах для дітей дуже відчувається різниця між нашим життям та американським. Наприклад, у травні в Колумбії відкрили “Юзеум” – заклад, подібний до музею. У ньому діти можуть отримати інформацію про здоров’я. У кількох залах “юзеуму” розповідають про те, яка їжа корисна, що робити, щоби бути здоровим, показують мультик про особливості будови людини. В одному із залів встановили справжню машину швидкої допомоги і облаштували кімнату швидкої допомоги. Діти можуть оглянути “швидку”, подивитися, як надають першу допомогу і самі повчитися цьому. Все відбувається в ігровій ненав’язливій формі.
Американці - гостинні господарі
Посмішка - візитна картка цієї нації. Вітаються, прощаються, знайомляться – обов’язково посміхаються. У деяких випадках це, можливо, формально, та все ж приємніше бачити посмішку, ніж зневажливе ставлення. Особливо це відчутно у сфері облуговування. Ми не зустріли жодного продавця, який би не посміхнувся і не подякував за покупки.
У Колумбії переважна більшість мешканців живе у невеликих двоповерхових будинках. Але головна і досить незвична для нас особливість – жодної грядки, городу чи паркана. Навколо будинків лише скошені газони і клумби.
Американці досить гостинні господарі. Ми були надзвичайно здивовані, коли на фасаді будинку редактора газети Джима Робертсона побачили український прапор. З’ясувалося, що Джим спеціально по Інтернету замовив прапор, щоби зробити нам сюрприз.
Для вечірок американці не накривають столи, а просто організовують “шведський” стіл. Кожен гість підходить і вибирає страву, яка сподобалася. Пиво і вино обов’язково зберігаються у спеціальному холодильнику з льодом. А ось горілку п’ють досить рідко.
За 10 доларів купите пристойну річ
Ціни в Америці – це окрема історія. Наприклад, нова машина коштує 15-20 тисяч доларів (подібна машина в Україні обійдеться у 30 тисяч доларів – ред.). Дешевший тут і бензин, ціна літра бензину приблизно долар.
Обід в ресторані в середньому обійдеться 10-15 доларів. Американські порції, зазвичай, досить великі. Іноді одному складно з’їсти таку кількість салату чи картоплі фрі.
Найприємніший момент американського шопінгу – розпродажі. Тут знижки справді реальні і серйозні. За один сезон річ може подешевшати з 50 до 10 доларів, а то й більше. Тож за 10-20 доларів можна купити цілком пристойну річ.
Людмила Осадчук

Переглянути фото з поїздки можна тут:
4-07-2008, 10:55
Коментарів 0 Переглядів 3 126

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.