RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » “Люди приходять до мене не із жалю”

“А я маю королівський перстень”, - з усмішкою каже відома буковинська поетеса, жінка третього тисячоліття Анна Дущак, що вже роки прикута до ліжка. На її пальці перстень із великим топазом. “Перстень три роки тому подарувала мені подруга Ксенія Гапій, яка народилася і живе в Америці, - веде далі Анна. – У неї є така сама прикраса. Ми ніколи не скидаємо свої перстені. Вони символізують наше королівство. Це світ, в якому ми можемо поговорити...”
До Анни у село Тисовець Сторожинецького району кореспондент “МБ” завітала разом з представниками управління культури ОДА. Чиновники вручили поетесі почесну грамоту учасниці першого обласного фестивалю “На крилах надій” для людей з обмеженими можливостями. Анна ж відразу зупинила вітання і зауважила, що їй треба зателефонувати подрузі в Америку (штат Нью-Джерсі), щоби і вона чула її спілкування з гостями.
- Ксенія спілкується зі мною щодня. Телефонуємо одна одній по декілька раз на день, - наголошує Анна. - Часто Ксенія каже: “Аню, а ну порадь мені…” Люблю Ксенію за те, що вона спілкується зі мною не із жалю. Нам справді цікаво удвох. А взагалі, я не хвора. Хвора – це коли ти в лікарні, коли в тебе бронхіт…
“Дідусь подруги дружив із Шептицьким”
- Із Ксенією ми познайомилися 1992 року, - розповідає Анна Дущак. - Вона разом із чернівецькими журналістами їхала в одному купе до Львова. Ксені подарували мою поезію. Так ми подружилися. Вона вже приїжджала до мене 17 разів. А в мене вдома є її кімната. Це дуже дорога моєму серцю людина. Ксенія народилася в Америці, але добре знає українську мову та культуру. Її родина походить із Львова. Дідусь Ксенії – Ярослав Гординський - був знаним капіталістом. Мав свою хутряну фабрику. Він дружив із митрополитом Андрієм Шептицьким. Це була дуже духовна людина. Вдома у нього завжди ночували студенти – у коридорі, всюди, де було вільне місце. А Дарія Гординська - відома піаністка – це тітка Ксенії. У цій родині дуже шанують Україну.
- Мені часто телефонують з Бразилії, Австралії. У Канаді маю подругу – дитячу письменницю Олександру Щур, - каже Анна Дущак. – Щаслива також тим, що до мене приходять люди.
- Велике щастя, що є в мене мама. Поки є мама, є тепло і поради. Легко, коли і ти в житті потрібний, можеш комусь трішечки допомогти. Інколи мене запитують, чи щаслива я? Є два варіанти. Я нещаслива: я втратила дуже багато, більшість можливостей. Я не ходжу по улюблених стежках. Але я щаслива: кожен день біля мене мама, я можу чути, я бачу світ за вікном, я маю неймовірних друзів… Ну, то як визначити, що таке щастя? Є люди, яким справді важко, які виросли у дитячих будинках. Якось була в Києві. Там зустріла хлопчика, у якого нема нікого. До нього приходила не мама, а вихователь...
“Дитинство – це мій рай”
- Люблю дивитися через шибки вікна, – зауважує Анна. - Згадую стежини, якими я ходила до 16 років. Напевно, вони ще зберігають тепло моїх ніг. Я завжди ходила босою. Любила відчувати траву під ногами. Дівчинкою пасла корів. Носила із собою книги. На полі збиралися діти, розпалювали велике вогнище, співали, закохувалися. Я теж була закохана. Ці спогади – мій рай. Я люблю там бувати. А раннє дитинство провела у Червоній Діброві. Там жили мої дід та бабуся. Мама ходила у колгосп, а тато їздив на роботу до Чернівців. Недалеко бабусиного будинку був ліс і діти любили туди тікали, ховалися у кущах.
Часом буває мені важко, болить усе тіло, важко терпіти… Тоді я думками пройдуся тими горбами, стежинами, лісом… Наберуся сил і повертаюся у реальність. Пишу вірші…
Нещодавно мені подарували ноутбук. Я довго думала, як зручніше друкувати. Спершу пробувала паличкою набирати слова на звичайній клавіатурі. Якось у гості зайшов сусід і вивів клавіатуру на екран. Так, я тримаю біля себе мишку і набираю літери за допомогою віртуальної клавіатури. А як не було комп’ютера, то писала ручкою. Це дуже важко. Ноутбук з’явився лише місяць тому. Я із задоволенням творю. Хочу, щоб світ побачив мої нові вірші, прозу...
Валерія Чорней
4-07-2008, 10:20
Коментарів 0 Переглядів 4 719

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.