RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » споживач » Валіза з тканини легка, з пластику – міцна

Від того, яка валіза чи сумка супроводжуватиме мандрівника в дорозі, залежить його комфорт і хороший настрій. Дорожня сумка може не тільки розв’язати багато проблем, але й створити. Тому про її вибір слід подбати заздалегідь.
Вартість цього незмінного атрибуту відпустки складається з декількох чинників: об’єму, використаних матеріалів, технологій і, звичайно ж, брендовості. На базарі спортивні сумки для відпочинку можна придбати за ціною від 30 гривень. Дорожня валіза з тканини на коліщатках обійдеться щонайменше у 200 гривень, а пластикові моделі на порядок дорожчі.
Вага валізи безпосередньо залежить від матеріалу. Найлегші виготовляються з тканини, за ними ідуть пластикові. Найважчі – шкіряні. Валізи з тканини полегшують мандрівникові життя завдяки невеликій вазі, водночас пластикові (особливо з титановим покриттям) збережуть не лише багаж, а й власний зовнішній вигляд, бо практично не пошкоджуються. Натомість шкіряні є статусною річчю і служать довгі роки, хоча потребують дбайливого догляду.
Вибір залежить ще й від того, яким транспортом збираєтеся користуватися. Для аеропортів ідеально підходять валізи з чотирма колесами: вони котяться самостійно і витримують більше навантаження. Ті, що мають два колеса, потрібно притримувати, що не завжди зручно. Якщо у подорож літаком не брати з собою великих валіз, то можна значно скоротити час реєстрації. Практично всі відомі фірми-виробники сумок і валіз випускають такі за розміром моделі, щоб їх можна було брати в салон літака. Для мандрівок автобусом, ообливо вітчизняними дорогами, доречнішими будуть звичайні переносні сумки без коліщат. Обираючи валізу, також пам’ятайте про розміри багажного відділення в залізничних вагонах чи багажника авто.
Радить фахівець
Що більші коліщата - то зручніші
Лариса ТИМОЧКО, приватний підприємець, директор магазину “Акцент”:
- дорожня сумка має бути на коліщатках, це значно полегшить її транспортування;
- обов’язковою є хоча б одна зовнішня кишеня, куди зручно покласти дрібні гроші, маленьку парасолю чи інші речі першої необхідності;
- потрібен навісний чи кодовий замок, щоб стороння людина не змогла відкрити сумку;
- зверніть увагу на міцність матеріалу, щоб сумка могла витримати, коли її кидають в літак чи пхають до переповненого багажника;
- не можна економити на дорожній сумці, обирайте якісну модель, яка прослужить років десять; дешеву сумку за 50-100 гривень ви можете просто не привезти додому;
- важливий розмір коліщаток: що вони більші, то надійніші і зручніші в користуванні.
Інфографіка
Під час покупки зверніть увагу

Колеса. Важливо, щоб коліщатка кріпилися і оберталися незалежно одне від одного. Коліщатка повинні бути "втопленими" в корпус (це допоможе уникнути поломок). В ідеалі у них має бути гальмо-фіксатор, щоб валіза не "втікала" від господаря.
Ручка. Сьогодні кожна валіза оснащена трьома ручками: телескопічна висувна і дві тканинні (або пластикові, залежно від моделі). Простежте, щоб тканинні були надійно пришиті капроновими нитками і закріплені кнопками. Пам’ятайте, що найчастіше висувні ручки ламаються через неправильне використання: висунувши ручку, її потрібно зафіксувати спеціальною кнопкою, а вже потім котити валізу.
Блискавки. Якщо на валізі є замок-блискавки, то варто вибрати пластикову, з великими зубцями. Вона стійкіша до дії температур. У багатьох марках такі замки на валізах "самовідновлюючі": якщо навіть загубиться кілька зубчиків, вона працюватиме, як і раніше. Варто звернути увагу на ширину застібки: що вона ширша, то краще. Найнадійніша - 8-10 мм.
Замки. Добре, якщо у валізі декілька замків: наприклад, один кодовий і кілька таких, що замикаються на ключ. Якщо кодові замки навісні, то візьміть один-два про запас на випадок, якщо замок зламається.
На замітку
Мистецтво пакування
Абияк речі закидаються у валізу тільки у разі великого сімейного скандалу. В усіх інших ситуаціях опанування премудрості укладання багажу заощадить вам немало часу і нервів після прибуття у пункт призначення.
На дно кладуть складені штани. Потім - сорочки. Дуже зручно пакувати їх у пакети, що герметично закриваються, - повітряний прошарок, що утворюється, перешкодить їм сильно зім’ятися. Далі розкладаєте дрібні предмети у призначені для цього бічні кишені. Порожнечі заповнюєте шкарпетками і згорнутими предметами білизни. На одяг кладете упаковані черевики і футляр з туалетним приладдям. Зверху - піджак, заздалегідь вивернувши його підкладкою назовні і склавши удвічі.
Надія Макушинська
12-06-2008, 12:15
Коментарів 0 Переглядів 4 197

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.