– Ознаки неякісного товару – це відсутність ярликів, маркувальних даних, інформації про фірму, сировину, з якої виготовлено річ, пам’ятки по догляду. Якщо цього всього немає – річ виготовлено невідомо з чого, і вона може зашкодити вашій дитині, – стверджує Надія КУТИНІНА, головний спеціаліст облуправління у справах захисту прав споживачів. – Товар високої якості не обов’язково дорого коштує. Можна за низькими цінами придбати хорошу річ нашого виробника, який багато не накручує. Дорого коштують товари відомих торгових марок. У цьому разі ви переплачуєте за саму назву фірми.
Особливо уважно, за словами фахівця, слід перевіряти якість дитячого взуття. Для цього не соромтеся попросити у продавця сертифікат якості. Внутрішні деталі кросівок чи черевиків повинні бути з натуральної сировини. Якщо ж на коробці немає жодної інформації про виробника, а продавець не видає чек, найімовірніше, що товар неякісний. Таке взуття може стати причиною плоскостопості, нога у ньому пітнітиме.
Зошити підлягають обов’язковій сертифікації. Щодо інших канцтоварів, то на них продавець повинен мати висновки санітарно-гігієнічної експертизи. Перед тим, як купити канцелярське приладдя, наприклад, клей чи пластилін, Надія Кутиніна радить... понюхати його. Якщо запах нестерпний, як кажуть, "китайський", і немає інформації про виробника – товар потрапив на прилавок контрабандним шляхом. Від такої покупки варто відмовитися, бо токсичний товар може зашкодити здоров’ю дитини.
І, звісно, батькам школярів слід завжди вимагати у продавця товарний чек. (Г. Марків)
30-07-2009, 10:50
0
1 744