RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » споживач » Керамічна плитка – довговічна, а ковролін – теплий

"МБ" продовжує ознайомлювати з найпопулярнішими покриттями для підлоги. Представляємо лінолеум, ковролін і керамічну плитку.
Натуральний лінолеум – без жодної хімії
Лінолеум – покриття стійке. Залежно від якості, може прослужити від двох до 45 років.
– Переважно лінолеум купують для коридорів і кухонь, – розповів Віталій АУЗЯК, директор магазину покриттів для підлоги. – Краще підбирати покриття до кольору стін, а не меблів. Відтінків – надзвичайно велика гама. Лінолеум може імітувати дерево, керамічну плитку, ковролін… Можна комбінувати різні відтінки, створюючи композиції.
Натуральний лінолеум значно дорожчий від синтетичного. Він не містить жодної хімії. У його виробництві використовують корок, лляну олію, деревне борошно тощо. Серед екзотичних пропозицій – лінолеум із напиленням іонів срібла. Коли таке покриття миють, іони починають виділятися, і це добре впливає на самопочуття мешканців дому.
Обираючи лінолеум для дому, Віталій Аузяк радить звернути увагу на захисний шар та основу. Покриття може бути на спіненій або повстяній основі. Для побуту підійдуть обидва варіанти. Але, якщо підлога дерев’яна – від спіненої підкладки варто відмовитися, бо тоді лінолеум не дихатиме, дошки почнуть запрівати і гнити.
Найкраща підлога під лінолеум – рівна бетонна стяжка. Чим твердіша основа, тим краще. Лінолеум до підлоги або приклеюють, або кріплять за допомогою плінтусів.

Ціна: від 40 за квадратний метр, натуральний – від 300 гривень.
Переваги:
не вимагає спеціального догляду;
простота укладання;
невисока ціна;
приховує дрібні дефекти підлоги;
водостійкість.
Недоліки:
специфічний запах у перші дні експлуатації;
схильність до механічних ушкоджень;
ненатуральний і не дуже теплий;
слизький.
Для дому найкраще – вовняний ковролін
Ковролін виробляють як із синтетики, так і з натуральної сировини. Найекзотичніші варіанти – із сизалю та кокосового волокна. У середньому ковролін служить 5-15 років.
– Для дому найкраще обрати натуральний ковролін із нефарбованої вовни на повстяній основі, – пояснює Віталій Аузяк. – Покриття можна, за потреби, зняти і випрати. Чернівчани найчастіше надають перевагу ненатуральному ковроліну, бо він дешевший. Крім того, серед синтетичних великий вибір відтінків, а вовняні переважно натуральних кольорів.
Стелити ковролін можна на будь-яку основу, не обов’язково ідеально рівну. Для дому підходить два варіанти укладання – на клей або кріплення плінтусами за периметром.
Дешевий ковролін – сприятливе середовище для пилових кліщів, оскільки накопичує бруд і пил. Якісні варіанти мають спеціальне просочування проти мікроорганізмів.
В ідеалі покриття потрібно чи не щодня чистити пилососом, а раз на півроку – обробляти спеціальними засобами.

Ціна: від 50 гривень за квадратний метр, натуральний – від 130 гривень.

Переваги:
м’якість, приємно ходити босоніж;
добре поглинає шум;
теплий;
має гарний естетичний вигляд, багатий вибір кольорів;
приховує недоліки підлоги;
різна довжина ворсу.
Недоліки:
складність прибирання;
швидко забруднюється, боїться гострих предметів;
накопичує пил;
досить швидко втрачає зовнішній вигляд;
не рекомендується хворим на алергію та астму.
Плитку з підігрівом викладають у кімнатах
Керамічна плитка – одне з найстійкіших покриттів, служить до 40 років. Найчастіше використовують у кухні, ванній кімнаті, коридорі.
– Керамічна плитка – холодна, але з появою "теплої підлоги" покриття деколи купують і для кімнат, – розповів продавець-консультант Максим СІЧКАР. – Тим паче, плитка дуже міцна, не боїться води і за нею легко доглядати.
Обираючи керамічне покриття для підлоги, варто звернути увагу на те, щоби плитка була глазурована або напівглазурована. Неглазурована – не достатньо міцна. Крім того, врахуйте рівень слизькості (він може бути високим і низьким).
Особливих вимог до основи немає, незначні нерівності можна вирівняти клеєм для плитки. Якщо це бетон, то стяжку робити не обов’язково. "Тепла" підлога відчутно підвищує загальну вартість покриття (плюс додаткові витрати на електрику або газ).

Переваги:
вологостійка;
простота в прибиранні;
довговічна;
гарний дизайн;
міцна;
не виділяє токсинів і алергенів;
не змінює кольору;
можливість підведення обігріву підлоги.
Недоліки:
складність укладання, це робота виключно для фахівців;
слизька;
без підігріву холодна;
можна розбити.
Марина КАРАСЬОВА
2-04-2009, 09:17
Коментарів 0 Переглядів 5 678

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.