Скільки газу споживатиме опалювальний котел і як довго він прослужить, залежить від усієї опалювальної системи у вашій оселі, зазначає підприємець Василь КЛИМЮК. Опалювальну техніку він продає уже багато років. Ми попросили фахівця порадити, як краще обрати котел для роботи у нинішніх умовах перепадів тиску газу та напруги.
– Перепади тиску газу стали тестом на якість газових котлів. Лише деякі моделі продовжували працювати, коли тиск впав до мінімуму. Які котли до цього придатні?
– Сьогодні в Україні продається одна серія імпортних котлів, які пристосовані до наших жорстких умов експлуатації. Цю серію італійських котлів створено саме для нашого ринку. Такі котли здатні працювати при тиску до восьми мілібар. При цьому вони пристосовані до нашої води і до перепадів напруги (до 170 вольт). Постачають їх також у Росію і Білорусь. Витримують низький тиск газу також деякі котли українського виробництва, але вони використовують приблизно удвічі більше палива, ніж імпортні.
– Газ дорожчає, і економність котлів має велике значення для покупця. Як визначити, який котел використає найменше газу?
– На сьогодні найбільш економними котлами, на мою думку, є так звані конденсаційні котли. У них коефіцієнт корисної дії найбільший – близько ста відсотків. Ці котли використовують енергію не лише самого газу, а й конденсату водяної пари, який утворюється під час нагрівання води. У звичайних котлах цей конденсат разом з іншими продуктами згоряння просто викидається в трубу, на вулицю. Ці ж зроблені так, що навіть енергія конденсату не зникає і використовується для опалення. Такі котли споживають майже удвічі менше газу, ніж інші якісні імпортні аналоги. Але така економія можлива лише тоді, якщо вся опалювальна система буде професійно зроблена.
– Тобто купувати треба не лише сам котел, а й нові труби та батареї?
– Так, знадобляться сучасні радіатори і труби, пристрій для пом’якшення води (запобігає утворенню вапнякового нальоту), газовий фільтр. Скажімо, через застарілі чавунні батареї навіть найякісніший котел "з’їдатиме" уп’ятеро більше газу. При цьому найдорожча опалювальна система у підсумку виявиться дешевшою, ніж недорога, але неякісна. Адже вона зекономить чимало грошей на сплаті рахунків за газ, прослужить багато років і застрахує від несподіваних проблем, наприклад, тріснутої труби.
– Чи може звичайний покупець визначити, наскільки якісним є газовий котел і де його насправді зроблено?
– Це дуже легко. Потрібно попросити у продавця сертифікат на котел. А номер сертифікату потім перевірити за базою даних фірми-виробника. У нас на базарі якось бачив, що продавці показують сертифікати якості покупцям котлів, але насправді ці документи є сертифікатами однієї з марок соняшникової олії. Людей просто дурять, підсовуючи їм барвистий папірець з голограмою. Більше того, сьогодні у продажу багато нібито імпортних котлів відомих фірм, які насправді не випускають опалювальну техніку, а виробляють телевізори, холодильники чи блендери і мають розкручену назву. А підпільні виробники, які виготовляють ці котли в Україні, чіпляють назву відомого бренду і продають як "справжні італійські".
– Скільки коштує облаштування якісного опалення у квартирі?
– Оригінальний італійський котел вартує приблизно від 780 доларів. Суперекономні конденсаційні котли коштують від 1200 доларів. Система пом’якшення води обійдеться у 120 гривень, газовий фільтр – 90 гривень. Труби і батареї коштуватимуть залежно від площі будинку. Економія при цьому буде відчутна. Скажімо, перевірено, що двокімнатна квартира з якісною системою за місяць споживатиме 160 кубометрів газу, включаючи витрати на опалення, обігрів води і роботу газової плити. (Н. Макушинська)
27-01-2009, 11:43
0
7 853