RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » споживач » Конденсат на пластикових вікнах – через надмірну вологість

При використанні металопластикових вікон іноді виникають несправності. Але не завжди для їхнього налагодження потрібно викликати майстра. Деякі ремонті роботи можна зробити самостійно, розповів начальник монтажної дільниці фабрики вікон Олександр ГАВРИЛЮК.

Віконна ручка. Упродовж експлуатації віконна ручка може розхитатися. Щоби полагодити її, потрібно підняти декоративну панель, яка знаходиться під ручкою, та повернути її у вертикальне положення. Затягнути гвинти, які розташовані під панеллю.
Ущільнювач. Іноді гумовий ущільнювач, який розташований по всьому контуру вікна, що відчиняється, може зморщуватися. Річ у тім, що ущільнювач встановлюють із запасом, щоби при зміні температури він розтягувався. Якщо він зморщився, достатньо зняти гуму та розтягнути її.
Для продовження терміну експлуатації ущільнювачі, аби вони не пропускали вологу та протяги, необхідно змащувати силіконовим мастилом. Воно є у спеціалізованих магазинах.
Вікно важко відчиняється. Іноді мешканці скаржаться, що велике вікно важко відчиняється. Це нормальне явище і тут вся проблема у навантаженні. Якщо вікно велике, воно дає значно більше навантаження на фурнітуру. Тому під час відчинення вікна потрібно докласти більше зусиль.
При відчиненні вікно залишається на одній петлі і ніби падає. Таке може статися при відчиненні вікна у положенні "поворот-відкидання", коли ручку кладуть під 90°. За такої комбінації верхня петля відкривається, і вікно залишається лише на одній петлі. Потрібно вікно зачинити, ручку знову покласти у положення "поворот-відкидання", і тоді воно повернеться на петлю.
Якщо вікно скрипить. Проблема може виникнути через забруднення й пил. Щоби почистити вікно, потрібно зняти захист на бокових завісах і змастити їх.
Конденсат на вікнах. У звичайних вікнах волога видаляється природнім шляхом – повітрообмін (вентиляція) відбувається через щілини. Пластикові вікна зачиняються щільно, запобігаючи протягам, але перешкоджають необхідній вентиляції. Повітря всередині приміщення містить багато вологи, яка при досягненні точки цілковитого насичення конденсується на склі. Таке може трапитися тоді, коли у приміщенні вологість сягає понад 50 °С. Особливо це виявляється на кухні. Для запобігання утворення конденсату потрібно провітрювати приміщення 30 хвилин на день або залишати вікна у положенні "мікровентиляція".
Якщо ж вологість у приміщенні низька, а конденсат на вікнах з’являється, причиною цього може бути втрата герметичності. Тоді потрібно викликати майстра.
Протяг із вікна. Якщо відчуваєте з вікна протяг, насамперед перевірте ущільнювач. Він міг тріснути або просісти, і тоді необхідно його замінити. Це можна зробити самостійно, придбавши ущільнювач у спеціалізованих магазинах.
Ще одна причина протягів із металопластикових вікон – неправильні монтажні роботи. У такому разі потрібна консультація фахівця.
Людмила ОСАДЧУК

ДО ТЕМИ
– Фірми зі встановлення й виробництва металопластикових вікон повинні давати гарантію на свою продукцію, – каже Олександр Гаврилюк. – Наприклад, у нашій фірмі гарантійне сервісне обслуговування – п’ять років. Упродовж цього часу монтажники виїжджають і усувають недоліки.
Якщо викликають ремонтника, але вікна замовляли в іншій фірмі або термін гарантійного обслуговування закінчився, ціна виклику – від 50 гривень.

КОРИСНО ЗНАТИ
Правильно доглядаємо за вікнами
Віконні рами потрібно мити звичайним мильним розчином, який не містить ацетону, розчинників та абразивних речовин. Після цього варто витерти чистою ганчіркою.
Водовідвід – це канали для виведення вологи назовні. Їх час від часу потрібно чистити від бруду.
Для збереження фурнітури у робочому стані потрібно не менше, ніж двічі-тричі на рік змащувати рухомі деталі мастилами, які не містять кислот та смол.
13-01-2009, 11:36
Коментарів 0 Переглядів 4 249

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.