Металеві печі, які працюють на дровах, зараз популярний товар, кажуть продавці. Вони стануть у нагоді господарям тих осель, куди газ не підведено чи його тиск недостатній для роботи газових котлів, а кахляних печей немає. Металеві печі не потребують складних робіт з установки – повинен бути лише отвір для виводу диму.
У продажу є два види таких печей. Перша – чавунні каміни. Дрова згорають всередині прямокутної металевої камери, передня стінка якої – скляна. Скло – жаростійке і дає змогу господарям милуватися полум’ям. Скляні дверцята можна відчинити й насолоджуватися тріщанням дров. Нагріте повітря з каміна піднімається вгору спеціальною трубою, від якої і виділяється основне тепло для опалення приміщення. Зверху над таким каміном переважно споруджують теплонакопичувальну камеру з фольги, мінвати й гіпсокартону. Від цієї камери, встановивши додаткові труби, можна підвести постачання теплого повітря у кілька кімнат. Таким чином один камін здатен обігріти дім площею до 140 кв. метрів. Опалюється камін лише дровами, підкладати їх достатньо два-чотири рази на добу. Коштує сам камін від 3100 гривень. Матеріали для налагодження опалювальної системи з таким каміном для дому площею 140 кв. метрів обійдуться у 10 тисяч гривень.
Інший варіант альтернативного опалення – металеві пічки "Булер’ян". "Вони мають не такий гарний вигляд, як каміни, тому їх беруть для опалення промислових приміщень, – розповів продавець-консультант гіпермаркету "Епіцентр" Андрій АНДРИЦЬКИЙ. – Така піч, залежно від розміру, здатна обігріти до 400 кв. метрів і підходить для обігріву цехів, складів. Хоча невеликі булер’яни у нас брали і для офісів, і навіть для житла".
Піч працює не на згоранні палива, а на тлінні. Тому вона використовує паливо дуже економно. На відміну від камінів, для булер’янів підходять не лише дрова, а й вугілля, торф, стружка, солома тощо. Паливо згорає довше, віддає тепло майже повністю. Коштують такі печі від 1700 гривень.
До камінів на дровах додатково продають так звані портали. Це зовнішнє оздоблення, яке прикрашає металевий корпус. Портали виготовляють із мармуру, ракушняку чи дерева.
Надія МАКУШИНСЬКА
25-12-2008, 11:56
0
13 837