Вибір золотих виробів у чернівецьких магазинах нині чималий і може задовольнити смак найвибагливіших покупців. Ціна на золоті вироби сягає від 200 до 260 гривень за грам, залежно від якості та проби золота. Які є особливості золотих виробів – розповіла завідувач ювелірного магазину Тетяна Ручнова.
Проби золота
– Золоті вироби, які продаються у наших магазинах, мають різну пробу, зазвичай це 585 або 750 проба, – пояснює Тетяна Петрівна. – 585 проба золота найпоширеніша. Така проба означає, що на тисячу одиниць ваги ювелірного сплаву припадає 585 одиниць золота, а інше – лідируючі метали. 750 проба дорожча, у ній, відповідно, більше одиниць золота, і це золото часто використовують для оправи діамантів.
Існують і нижчі проби золота, але в Україні їх майже не використовують. Популярністю вони користуються за кордоном.
Колір золота
Золото може мати різні кольори, і залежить це від наявності лідируючих добавок. Найбільш традиційним є золото жовтого кольору. Але навіть у нього можуть бути різні відтінки. У нас переважає рожевий відтінок у жовтого золота. Це означає, що до нього додають більше міді. У Європі золото більш жовтих відтінків, до нього додають більше нікелю.
Біле золото, яке нині дуже модне, має 585 пробу. Це означає, що у ньому міститься 585 одиниць золота, а також додаються срібло та паладій, який використовують для фарбування золота. Це золото дорожче за звичайне, але, вочевидь, через його нинішню популярність.
Виробники
В Україні дуже висока конкуренція між ювелірними заводами. Завдяки цьому на поличках магазинів чималий вибір золота саме українських виробників. Назвати найкращого з них майже неможливо. Купуючи золото, зверніть увагу на те, щоби на виробі, окрім проби, стояло клеймо – в українських виробників з тризубцем чи кленовим листком.
Золото найкраще купувати у спеціалізованих магазинах.
Мода
Золоті ювелірні вироби пропонують з п’ятьма видами дорогоцінних каменів: діамант, смарагд, сапфір, рубін, натуральні перлини і натуральний олександрит. Ці вироби досить дорогі – від однієї до кількох сотень тисяч гривень.
Дешевшими будуть золоті вироби, де застосовують штучне каміння. Зараз для ювелірних виробів використовують кубічний цирконій. Це не шматок скла, а штучно вирощений кристал. Він вважається першим імітатором діамантів. Якщо він добре виконаний, непрофесіоналові навіть важко відрізнити його від дорогоцінного каміння. Також використовують штучні камені, які нагадують смарагд, рубін тощо.
Нині модними є ювелірні вироби з великими каменями – натуральними або штучними.
Порада
Головне не вибір, а догляд
У ювелірних виробах важливим є не стільки вибір, скільки подальший догляд, – стверджує Тетяна Ручнова. – Щоби золото тривалий час вас тішило, його потрібно правильно зберігати.
– Золоті ювелірні вироби не можна скидати в одну купу. Кожна прикраса повинна лежати окремо, щоби вона не подряпалася, а ланцюжки не плуталися.
– Золото, яке має дорогоцінні камені, потрібно раз на рік віддати на перевірку до майстра, щоби він перевірив, чи добре закріплений кожен камінець. Адже у процесі носіння прикраса може зачепитися за одяг, і "вусики", які тримають камінці, відгинаються. Тоді дуже легко загубити камінь.
– Золотий ланцюжок може бути виготовленим не з литого сплаву, а з тоненької трубки, всередині якої є порожнина, – це так званий дутий виріб. Виготовлений він за спеціальною технологією, завдяки чому виглядає масивним, але має малу вагу. Потрібно пам’ятати, що такий ланцюжок лише виглядає великим, і не можна на нього чіпляти важкі підвіски.
– Ювелірні прикраси обов’язково потрібно знімати на ніч.
– На ювелірний виріб є термін гарантії – рік. Іноді золотий ювелірний виріб має виробничий брак, тоді прикрасу замінять без зайвих проблем у магазині. Але найчастіше проблеми виникають через те, що золоту річ неправильно експлуатують.
До теми
Як вибрати золотий подарунок
Золотий виріб один з найбільш цінних і приємних подарунків, який підійде і чоловікові, і жінці. Але при цьому все-таки варто визначитися, що саме дарувати, адже багато прикрас мають певний зміст.
Не варто малознайомій людині дарувати, наприклад, перстень. При підборі перснів, ланцюжків і браслетів можуть виникнути проблеми з розміром виробу. Важко підібрати розмір виробу "на око". Краще у такому разі обрати кулон, сережки, запонки чи брошку.
Найуніверсальнішим подарунком вважається кулон. Його можна подарувати і колезі по роботі, і близькому другові. Це може бути кулон, виготовлений у вигляді цікавого візерунка, перша буква імені, знак зодіаку тощо.
Добре, коли ювелірний виріб можуть приміряти одразу при купівлі і, можливо, неодноразово. Прикраса повинна сподобатися не у вітрині, а на людині. (Людмила ОСАДЧУК)
11-12-2008, 10:54
0
13 821