Щоби визначити якість меблів, просто принюхайтеся

у номері / споживач
7 045
0
Одним із найпоширеніших матеріалів для виготовлення меблів залишається ДСП – деревно-стружкова плита. Меблі з неї користуються значним попитом з низки причин. Зокрема, на попит впливає звичка, адже в радянські часи всі меблі виготовлялися з ДСП. Інша причина – ціна, бо цей матеріал є найдешевшим.
– ДСП буває дуже різної якості, від чого насамперед залежать як вигляд, так і надійність меблів, – стверджує підприємець Володимир МАЗУРЕНКО. – Я і продаю меблі, і маю свій складальний цех, отож мав справу з найрізноманітнішими матеріалами.
Бажано перед вибором дізнатися якнайбільше про виробника. Якісне виготовляють не лише за кордоном, є надійні та перевірені часом виробники і в Україні.
Фахівець каже, що при виборі меблів з ДСП слід дуже уважно оглянути виріб. Якість матеріалу іноді навіть можна визначити за запахом.
– Ось ми отримали партію меблів із Китаю, – розповідає Володимир. – Вигляд був ніби нормальний, плити – досить важкі, але з чого вони були зроблені – важко здогадатися. Вкручувати шурупи в них було небезпечно, бо матеріал сипався. А запах не мав нічого спільного з деревом, був неприємним і хімічним.
Тож однією з ознак якісного ДСП може бути запах – плита має виготовлятися із дерев’яної стружки і, відповідно, пахнути деревом.
Торці – з пластику, фасади – з МДФ
Важливим чинником якості меблів з ДСП є оброблення торців. По-перше, всі торці мають бути закритими. Крім того, закривати торці слід надійно, бажано досить грубим пластиком. Тоді контакти з вологою меблям не зашкодять.
Більш надійними плитами є МДФ. Вони виготовляються за іншою технологією і коштують дорожче, а перед ДСП мають одну істотну перевагу – менш вразливі при контакті з вологою.
– ДСП легко набирає вологу і втрачає вигляд, – пояснює Володимир. – Тому фасади меблів здебільшого виготовляють із МДФ-плити, яка і виглядає краще, і довговічніша.
Наступним кроком за ціною і виглядом є плити, вкриті шпоном з натурального дерева. Зазвичай їхня ціна майже дорівнює ціні дерев’яних меблів. Основою є та ж плита ДСП, але покриття імітує структуру дерева.
Хоча будь-яка плита боїться вологи, є способи уникнути контактів із водою. Для цього меблі ставлять на ніжки, а робочі поверхні кухонь виготовляють зі стійкіших матеріалів.
Дешеві плити завжди неякісні
За невисоку ціну якісні меблі купити не можна. Якщо говорити про ДСП, то дешеві плити зажди неякісні. Є в Україні меблева фабрика, яка пропонує свої вироби дуже дешево. Так, двометровий кухонний набір коштує всього тисячу гривень. Невисока ціна пояснюється тим, що фабрика сама виготовляє плити за своєю технологією, яка обходиться дешево. Однак і якість відповідна. Такими меблями доведеться користуватися дуже обережно, вони не витримують ні навантажень, ні тривалої експлуатації.
Також Володимир Мазуренко не радить купувати меблі, на які продавці пропонують значні знижки. У більшості випадків це залишки з партії, переважно з браком або гіршої якості, яких намагаються позбутися. (Ігор ДОВГАНЬ)

До теми
Одні плити ламінують, інші – обклеюють
Деревно-стружкові плити (ДСП) за технологією обробки поділяються на ламіновані та кашировані. Ламіновані – це плити, вкриті меламіновою плівкою, яка не просто приклеєна до поверхні плити, а впресована в неї під дією високої температури. Таким чином утворюється дуже міцне з’єднання, цю плівку практично неможливо відділити від плити. Проте бувають випадки, коли через порушення технології плівка сама відшаровується. Наприклад, використано для ламінування шліфовану плиту або плиту другого гатунку.
Натомість кашироване ДСП – це плита, на лицьові шари якої за допомогою різних клеїв приклеюється декоративна "обкладинка". Каширування має низку недоліків: оздоблена таким чином плита легко дряпається, здувається від контакту з вологою.
Варто знати, що плити, оброблені за різними технологіями, зовні виглядають однаково. Тому при купівлі слід поцікавитися у продавця, яка саме плита використана для виготовлення обраних вами меблів.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм