RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Щороку виробники пропонують нові моделі та форми сковорідок. Будь-який спеціалізований магазин нині запропонує десятки найменувань в ціновому діапазоні від 100 до 350 гривень. Серед найпопулярніших – моделі з антипригарним покриттям. Тефлонова сковорідка добре підходить для щоденного використання – смаження картоплі, м’яса, яєчні… Причому особливих спецзасобів, окрім дерев’яної лопатки, не потрібно, страви в такому посуді не пригорають і його дуже легко мити.
– З’явився й посуд з харчового алюмінію, вкритий антипригарним покриттям як зсередини, так і зовні, – розповіла Ольга СКОРОПАНЮК, директор магазину з торгівлі кухонним приладдям. – Це товстостінна, а тому важка сковорідка. Алюміній добре тримає тепло, продукти готуються рівномірно і не пригоряють.
Такі сковорідки значно дорожчі від легеньких – зі штампованого металу, де антипригарне покриття використовують як правило тільки всередині.
Серед новинок – і спеціалізовані сковорідки, які виробники пропонують для окремих страв чи продуктів. Наприклад, видовжені для риби або ребристі всередині для приготування стейків (жир стікає на дно і м’ясо готується у власному соку).
– Дуже модні зараз китайські сковорідки вок – глибокі з округлим дном, в яких страви готуються за принципом нашого казана, – пояснює пані Ольга. – Готувати потрібно на максимальному вогні, тоді полум’я охоплює весь об’єм сковорідки. Продукти, порізані шматочками, дотикаються до дуже розпечених стінок і готуються майже миттєво.
Але антипригарні сковорідки не вічні, тефлонове покриття з часом стирається. Середній термін служби – три роки, хоча багато залежить від того, як за посудом доглядати.
Як вибирати
– Фахівці радять зупинити свій вибір на важкій сковороді. Легкі з тонкими стінками зношуються швидше. Добре, якщо сковорідка важитиме не менше півкілограма, а стінки матиме не менше чотирьох міліметрів.
– Дно повинно бути ідеально рівним, нерівності, тріщинки та ямки свідчать про погану якість посуду. Така річ не прослужить довго.
– Краще, щоби ручка була злитою з корпусом. Прикручені ручки з часом починають відкручуватися.
– Вибір сковороди також залежить від плитки, на якій готуватимуть. Для електричної підійде будь-яка, для газових краще посуд з проточкою дна (дуже тонкі сріблясті борозни). Це потрібно для рівномірного розігрівання. А ось склокерамічна плитка вимагає особливого посуду. Товщина дна сковорідки повинна бути не менше трьох міліметрів, оскільки температура нагрівання тут вища, ніж в електричних та газових плитах.
Як доглядати
Неодмінна супутниця сковорідки з антипригарним покриттям – дерев’яна лопаточка, жодних металевих предметів для перемішування страв під час готування.
Антипригарне покриття не любить різких перепадів температури, зокрема розжарену сковорідку не можна ставити одразу у воду. Це скорочує термін служби посуду.
Гріти сковороду краще одразу з продуктом і в жодному разі не залишати порожньою на вогні, тобто не перекаляти.
Мити тефлонові сковорідки можна губкою, але в жодному разі не терти металічною губкою і абразивними засобами.
В алюмінієвих каструлях не варіть кашу на молоці
Чи у безпечному посуді готують наші господині, дослідили фахівці державного підприємства "Укрметртестстандарт".
Серед посуду, що найчастіше не відповідав стандартам якості, фахівці підприємства визначили виробників Китаю, Тайваню, Туреччини, а також окремі вироби – з Польщі, Італії, Франції, Великобританії, Росії, Німеччини, Індії.
Алюмінієві каструлі – легкі та недорогі. Проте фахівці "Укрметртестстандарту" наголошують: готувати в них можна не всі страви, наприклад, в жодному разі не варити каші на молоці. Молоко має лужне середовище і під його дією алюміній потрапляє до їжі. Водночас метал, якщо окисляється, сприяє виникненню важких захворювань, зокрема хвороб Паркінсона та Альцгеймера. Особливо наражають себе на небезпеку люди з хворими нирками.
Не рекомендують фахівці варити в алюмінієвому посуді й овочі: їхнє кисле середовище теж діє на метал, який в мікроскопічних дозах може потрапляти до шлунку. Використовувати алюмінієвий посуд варто тільки для кип’ятіння води, крім того, не ризикуватимете, якщо, наприклад, зварите кашу на воді, вермішель чи нежирне м’ясо.
Тефлонові сковорідки – незамінне кухонне приладдя. Але воно стає небезпечним, якщо залишається забутим на плиті. Якщо посуд з антипригарним покриттям надмірно перекаляється на вогні, тефлон починає виділяти перфлуорооктанову кислоту (канцероген, що сприяє виникненню раку). І якщо на покритті сковорідки раптом з’явилися ушкодження, краще її позбутися.
Скляний жаростійкий посуд, за даними дослідників, один із кращих для приготування їжі.
Марина КАРАСЬОВА
30-10-2008, 10:20
Коментарів 0 Переглядів 7 159

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.