Якісне пальто повинно бути із вовняної тканини

у номері / споживач
7 122
0
Чернівецькі модниці можуть сміливо діставати із шаф модні торік пальто з рукавами три чверті – вони актуальні і нинішнього сезону.
– Серед новинок пальто з рукавом три чверті, але покрій виробники запропонували інший, – розповідає Олександра, продавець ринку "Формаркет", демонструючи чорне коротке пальто, де вкорочений рукав призібраний і закріплений великим ґудзиком.
Чернівчани цієї осені прагнуть одягатися яскравіше, тому серед фаворитів червоний колір, також популярні моделі сірого, білого, чорного, темно-фіолетового відтінків. Вибір моделей теж покликаний задовольнити різні смаки – від консервативної класики до веселеньких пальто, де на чорному тлі розкидані великі білі ромашки, горох або англійські букви.
Класичний покрій, на відміну від ультрамодних фасонів, переходить із сезону в сезон, проте якщо пряме пальто з турецького кашеміру торік можна було купити за 900 гривень, тепер цінники в магазинах на торішні моделі збільшилися щонайменше на сто гривень. "Зараз все дорожчає", – лаконічно констатують продавці.
Курточки з оздобленням з натурального хутра, зі шкіряними вставками, залежно від довжини пропонують від 700 до 1300 гривень, пальто – від 500. В одному з магазинів навіть продемонстрували блакитне демісезонне пальто, яке не продали торік і тепер його вартість – сто гривень. Щоправда, навряд чи в ньому є хоч одна вовняна нитка.
Визначитися з моделлю та розміром – це півсправи.
В ідеалі пальто повинно бути з вовни (кашеміру, велюру, твіду, букле або рогожки). Всі ці тканини вовняні, відрізняються тільки видом плетення. Якщо на етикетці прочитаєте "Reine Schurwolle" – це кашемір високої якості, що містить 97% вовни (щоправда в тих чернівецьких магазинах, які ми відвідали, саме на таку якість потрапити не вдалося). Написи "100% Wool", "Reine Wolle", "Wolle" – теж вовна, але не найкращої якості.
Найдорожча тканина – кашемір. Це м’яка шерсть, яку виготовляють із вищипаного вручну підшерстя кашмірських кіз. Кашемірові речі приємно носити, вони теплі, але з часом скочуються в тих місцях, де тканина треться, наприклад, під пахвами.
У твіді використовують плетення, що нагадує "ялинку". Таке пальто не вигоряє на сонці.
Велюр – м’який і приємний, але якщо річ довго носити, тканина протирається.
Тканина букле складається з багатьох вузликів та петельок, вона зручна для щоденного носіння.
Пальто з рогожки щільне, але це доволі груба вовняна тканина.
Марина КАРАСЬОВА

ВАЖЛИВІ ДЕТАЛІ
Якщо під час примірки на пальто утворюються складки – пальто на вас завелике.
Рукави повинні бути просторими, але не дуже довгими, в ідеалі – до середини долоні.
Якщо пальто якісне, нижній край має бути підгорнутий не менше, ніж на три сантиметри, край рукавів – не менше, ніж на два.
Поли пальто повинні бути однакової довжини, як і рукави, при покупці на це рідко звертають увагу.
Зверніть увагу на шви на внутрішній підкладці, спробуйте їх намацати. Про якість свідчитимуть дрібні стібки, виконані тонкими нитками.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм