У взуттєвих магазинах нині є цілі стелажі засобів для взуття: блиски, поліролі, крем-фарби, аерозолі, дезодоранти (продавці переконують, що допомагають тим, кого непокоїть неприємний запах ніг), засоби проти дощових крапель, оновлювачі замші… Якщо взуття трохи тисне, можуть запропонувати піну-розтягувач, на упаковці виробник декларує збільшення повноти капців до сантиметра. Щоби колготи або шкарпетки не линяли від кольорового взуття, є спеціальний спрей, який застосовують перед кожним взуванням. Косметики для чобіт нині чи не так само, як для обличчя. Хоча і заплатити за кожний із таких флаконів доведеться в середньому 30 гривень і більше.
– Одним кремом користуватися для всіх типів взуття не можна, – пояснює Ольга САВЕНКОВА, продавець-консультант взуттєвого магазину. – Є три основні типи взуття – зі шкіри, набуку та замші. Кожний з них потребує свого засобу для догляду. Наприклад, замшеве взуття дуже гарне, але для нашого регіону не практичне і дуже швидко втратить вигляд, якщо за ним не стежити. Насамперед капці потрібно ретельно почистити спеціальною щіткою, а потім побризкати аерозолем для замші.
Іван МОТОК, майстер взуттєвої майстерні, стверджує, що замшеве взуття можна оновити з балончика машинною фарбою. Вона всмоктується у матеріал і гарно його оновлює. Але не можна захоплюватися таким фарбуванням, лише за потреби використовувати трошки фарби, інакше замша задубіє.
– Засіб для шкіри повинен бути на восковій основі, але в жодному разі не на спиртовій, – зауважує майстер. – Від спирту шкіра висихає. А якщо постійно користуватися таким кремом, то взуття потріскається і врятувати його вже неможливо.
Щоби взуття довше служило, Іван Моток радить щодня пастувати взуття кремом, шкіра повинна стати матовою (засоби на спирту одразу дають блиск), дати їм постояти, щоби крем всмоктався. А потім шерстяною ганчіркою ретельно відполірувати, надавши шкірі глянцю. Якісний крем утворює плівку на черевиках, яка відштовхує краплини води. Якщо погода волога, процедуру треба повторювати щодня.
Крем може також захистити взуття від солі, якою взимку посипають наші дороги. Саме ця технічна сіль роз’їдає чоботи і вкорочує їм віку.
– Взуття часто пошкоджується через цю технічну сіль, – розповіла власниця ремонтної майстерні Лідія ЧЕРНІЧКА. – Хороший крем може захистити матеріал чобіт від впливу цієї солі, але лише в тому разі, якщо взуття виготовлено з натуральної шкіри. На шкіру крем добре наноситься і просочує її. Натомість дерматину таке пастування мало допоможе – на замінник крем погано лягає і не захищає його.
А взуття зі штучної замші, яке змастити кремом неможливо, за словами підприємця, взагалі часто буває одноразовим. До ремонтної майстерні потрапляє чимало жіночих чобітків з такого матеріалу, де через сіль замінник замші протерся ледь не до дірок по всьому периметру вище підошви. (М. Карасьова, Н. Макушинська)
ВАЖЛИВО
Неодмінно перед першим виходом нове взуття ретельно змастити кремом.
Пастувати взуття кремом щоранку, але не використовувати засоби на спиртовій основі.
Чистити взуття від бруду, щойно прийшли з вулиці, щоби він не всмоктувався в шкіру і не нищив шкіру.
Сушити подалі від батарей та конвекторів, напхавши всередину старі газети.
30-09-2008, 11:02
0
9 821