Картки супермаркетів підштовхують до покупок

у номері / споживач
4 838
0
Супермаркети пропонують особливі пропозиції – картки на знижку (дисконтні). Які ж переваги отримує покупець разом із такою карткою?
Хліб, борошно і цукор дешевшими не будуть
У супермаркеті "Сільпо", щоби отримати дисконтну картку, достатньо придбати товару на суму 39,99 гривень. Власник картки раз на три місяці отримує винагороду за ті кошти, які витратив. Вона вираховується у бонусах. Впродовж трьох місяців бонуси підраховують і про їхню кількість людині повідомляють поштою.
Наприклад, якщо власник картки має бонусів на 28 гривень, а придбав товар на 30 гривень, то йому для покупки лише потрібно доплатити дві гривні, – пояснює керуючий "Сільпо" Галина АДЛЕР. – Час від часу у магазині є товар, придбавши який, накопичуєте більшу кількість бонусів. Сама картка безстрокова, але бонуси діють впродовж року.
Умови отримання картки прості – показати чек на покупку і правильно заповнити анкету.
У гіпермаркеті "Караван" картку видають за наявності чеку на суму 500 гривень і більше. Знижки власник отримує різні на різний асортимент товару. Вони вираховуються вже під час оплати товару. Гіпермаркет має право змінювати терміни проведення акції. А загублену картку ніхто не відновить.
– Коли людина зробила покупку на значну суму, їй на касі повідомляють, що вона має змогу отримати картку, – пояснює керівник рекламного відділу Михайло НАЗАРЕВИЧ. – Покупець звертається в адмінкабінку, там перевіряють чек, допомагають заповнити анкету і видають картку. Видавати картки нашим покупцям ми почали у квітні, щоправда, поки що вони закінчилися, але найближчим часом знову з’являться.
У супермаркеті "Велика кишеня" отримують картку покупці, які витратили тут щонайменше 150 гривень. Можна обрати собі дисконтну або бонусну картку. На бонусну картку нараховують бонуси: 1 гривня – 1 бонус. Спочатку власники карток мають знижку 1% відсоток. Але чим більше бонусів, тим більша знижка. Якщо на картці є 5 тисяч бонусів, то власники отримують подарунки. Дехто таким чином виграв DVD, мікрохвильовку, пилосос.
У магазині "Колос" дисконтну карту видають при покупці на 300 гривень. Якщо потрібної суми при покупці не набралося, картку можна придбати за 20 гривень. При цьому покупець отримує трипроцентну знижку, яка діє при покупці не менше, ніж на 10 гривень. Термін дії картки – рік. Втрачена та пошкоджена картки не повертаються.
– Знижки не надаються на товари, які продають під час проведення акцій у магазині, – пояснює старший адміністратор Олена СТАШКЕВИЧ. – За законом, немає знижок також на групу товарів із державного регулювання цін, зокрема на борошно, хліб, деякі крупи, цукор, варені ковбаси, деякі кисломолочні продукти тощо. Зазвичай знижка поширюється на лікеро-горілчані вироби, цукерки, овочі, фрукти тощо.
У гуртівнях "Пакко" покупцям пропонують чотири види карток. При покупці на сто гривень покупець отримує карту "Звичайного клієнта". За наявності картки надаються знижки на всі гуртові одиниці товару. Якщо впродовж 3 місяців покупець витрачає у магазині 6 тисяч гривень, він отримує "Срібну картку", яка надає можливість купувати за гуртовими цінами товар навіть у роздріб. Якщо ще за 3 місяці накопичується 12 тисяч гривень, то видають "Золоту картку". Вона працює так само, як "Срібна", плюс власник обирає собі або додаткові знижки, або наприкінці року в подарунок побутову техніку.
Четверта картка – "Подія" – розрахована для сімейних свят. Якщо у людини незабаром відбудеться День народження або весілля, вона повинна засвідчити це (показати паспорт або запрошення із РАЦСу) і впродовж семи днів може купувати усі товари за гуртовими цінами.
Магазини побутової техніки дають більші знижки
Картки на знижки пропонують також у магазинах побутової техніки, але вони тут вищі.
У "Фокстроті" при покупці на будь-яку суму вже видають картку. Знижка залежить від накопичування суми – 1 гривня дорівнює 1 балу. Знижка коливається від 1,5 до 7%. Діють картки по всіх магазинах мережі в Україні.
Якщо на картці є понад сім тисяч бонусів, то впродовж 24 місяців товар можна придбати на 7% дешевше.
В "АБВ-техніці" для отримання кредитно-бонусної картки потрібно придбати товар на понад 300 гривень. У магазині на цінниках зазначається, скільки бонусів отримає покупець на картку при купівлі товару.
При сумі від 300 до 10 тисяч гривень видають картку на знижку 5%, але при цьому зазначають – якщо дозволить сума бонусів. Від 10 до 20 тисяч гривень – знижка 15%, від 20 тисяч гривень – від 25% знижка.
Завдяки картці також є можливість придбати товар у кредит. І якщо за три місяці виплатити усю суму, то за товар не переплачують.
Людмила ОСАДЧУК
Коментар фахівця
Ярослав КИРПУШКО, директор Буковинського центру реконструкції та розвитку:
– Картка для покупця – це звичайний маркетинговий хід. Супермаркет завжди сприяє зайвим покупкам, а картка зі знижками на це додаткового впливає. Тобто з її допомогою можна добре продати товар, підштовхнути покупця до покупок.
Основне завдання картки – збільшити товарообіг, і неважливо, як це буде зроблено: на обертах продажу чи на прихованих цінах. Це нормально з економічної точки зору.
Водночас картки – це вияв лояльності магазинів до своїх клієнтів, тобто таким чином вони натякають, що це вже їхній покупець і вони його поважають. Одне слово, картки на знижки – це дуже добре для продавців, і гріх цим не скористатися.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм