Морозильні камери мають широке застосування. Вони не лише дозволяють зберігати продукти та м’ясо, але і до зими підтримувати свіжість овочів і фруктів. Окрім того, дуже різноманітним є розмір та дизайн сучасних морозильних камер.
- Найефективніший спосіб зберігання фруктів, їхніх смакових якостей – це морозильні камери, - зауважує продавець-консультант магазину з продажу побутової техніки Денис КИРСТЮК. – Однак морозильні камери мають широке застосування. Для покупця важливо обрати модель морозильної камери, яка підходить саме йому. Адже не кожному потрібна велика морозильна камера. По-перше, потрібно визначити, що найчастіше зберігає покупець. Найменші морозилки мають три полиці і вони гарно підходять для фруктів. Якщо ви плануєте зберігати м'ясо, розмір потрібен більший. Сьогодні морозильні камери дуже популярні. Часто буває так, що вдома вже є холодильник звичайної заморозки, але покупці хочуть ще придбати і морозильну камеру із системою охолодження “No Frost”.
Система “no Frost” не утворює іній
- Морозильні камери поділяють на два типи: крапельного замороження та “No Frost”, - каже Денис Кирстюк. - Морозильна камера з технологією крапельного замороження працює за принципом переходу речовини з одного агрегатного стану в інший. Така морозилка ззовні забирає тепло, а всередині підтримує холодну температуру. Усередині камери є випаровувач. Він дає холод і на задній стінці утворює лід. Така морозилка краще підійде для зберігання м’яса.
Сучасною є система охолодження “No Frost”, тобто без морозу. У стінку такої камери вбудовано вентилятор, зроблені спеціальні отвори, крізь які розсіюється повітря. У морозилці такого типу стінки не вкриваються льодом. Такі камери також підходять для зберігання м’яса, але більше використовуються для фруктів. Якщо заморозити фрукти у такій камері, вони зберігатимуться до зими. Коли їх розморозити, вони майже не втратять своєї свіжості та смаку. Таку морозилку не потрібно розморожувати, усе відбувається автоматично. Особливо великий попит на такі морозилки - влітку.
Інколи трапляються перебої у поданні електричної напруги. У морозильній камері із системою охолодження “No Frost” холод буде утримуватися довго і продукти не псуватимуться.
Немає світла – допоможуть акумулятори
– Покупець повинен урахувати дизайн кухні, - зауважив Денис Кирстюк. – Існують морозильні камери вертикального та горизонтального типу. Стосовно дизайну, більшість камер – білі. Однак фахівці активно експериментують із чорним, червоним, сріблястим кольорами, входить в моду і дзеркальний дизайн.
Коли обираєте морозильну камеру зверніть увагу і на спосіб регулювання температури. Існують різні види регулювання: механічне, електронно-кнопкове управління. Незабаром у продажі з’являться камери із електронно-сенсорним управлінням.
Більшість виробників орієнтують свої морозильні камери на європейські умови експлуатації. У нас не такі умови. У Чернівцях та в області існують проблеми із перепадом напруги. Ми пропонуємо покупцеві мережеві фільтри – вони працюють, як стабілізатори. Відома ситуація, коли відбулося раптове підвищення напруги і техніка зіпсувалася… Такі фільтри регулюватимуть рівень напруги та частоту струму.
Також добре мати акумулятори холоду. Кілька штук можна помістити між продуктами і вони будуть підтримувати необхідну температуру майже 24 години. А хто любить їздити на відпочинок, може взяти спеціальну сумку і покласти у неї акумулятори. При непрямих сонячних променях продукти зберігатимуться охолодженими 12 годин.
Також можна знайти у продажі автохолодильники. Це така сама сумка, лише у твердому корпусі. Також автохолодильник можна підключити до пічки автомобіля. За допомогою вентилятора розсіюватиметься холод. Такий холодильник не заморожує продукти, а утримує їх при температурі чотири градуси тепла. Автохолодильник виготовлений із термоізоляційного матеріалу і якщо пічка не ввімкнена, потрібна температура зберігатиметься до 24 годин.
Валерія Чорней
Ціни
Ціна на морозильні камери залежить від розміру, бренду та типу управління. Пропонуємо вашій увазі список найпопулярніших моделей, які можна знайти у чернівецьких магазинах побутової техніки та їхню середню вартість:
“Beko” (FSA 25300) - 2129.00 грн.
“Gorenje” (FH 9311W) - 2146.00 грн.
“Gorenje” (FN 61230 W) - 3562.00 грн.
“Liebherr” (GIP-1923) - 5089.00 грн.
“Nord” (156) - 1361.00 грн.
“Whirlpool” (AFG 522) - 1835.00 грн
“Whirlpool” (AFG 5242) - 2238.00 грн.
“Whirlpool” (AFG 5330) - 2507.00 грн.
2-09-2008, 12:14
0
6 472