У чернівецьких магазинах набір кухонних меблів коштує від двох тисяч гривень. Це найбільш економний варіант кухонного гарнітура з тумб і навісних шафок плюс невеликий стіл і чотири табурета з меблевої плити.
П’ять тисяч – орієнтовна ціна кухонних меблів середнього класу. Вони вже мають оригінальніший дизайн, суцільну робочу поверхню з стійкої до впливу вологи плити.
Найдорожчий варіант – кухня з фасадами з натурального дерева. Коштує така понад 40 тисяч гривень, не враховуючи вартості техніки. Робочу поверхню такої кухні виготовлено з суцільної меблевої плити, вкритої спеціальною плівкою.
Можливість вбудувати сучасну техніку мають більшість сучасних кухонних наборів. У деяких меблевих магазинах цю техніку можна купити в комплекті з кухнею. Тоді ні холодильник, ні пральна машина не вирізнятимуться за стилем від інших меблів – їх приховають за дверцятами того ж кольору і дизайну, що й решта шафок на кухні.
За п’ять тисяч гривень можна придбати вбудовану газову поверхню, електричну духовку, витяжку і мийку. За десять тисяч до цього набору додасться ще холодильник та водопровідний кран. А повний комплект, куди входить все, від посудомийної машини до таких дрібниць, як дозатор для мийного засобу, обійдеться приблизно в 20 тисяч.
суттєво позначиться на ціні також оздоблення вітражним склом. Залежно від складності, художнє скло для однієї дверки коштує від 120 до 400 гривень.
Столи зі стільцями до більшості наборів кухонних меблів не входять. Їх переважно обирають відповідно до розміру кухонної кімнати.
Надія МАКУШИНСЬКА
Новинки й цікавинки
- Система безшумної фурнітури. Нею укомплектовують свої вироби провідні виробники меблів. Завдяки такій фурнітурі ящики і дверцята кухні зачиняються плавно і без стуку.
- Подрібнювач харчових відходів. Цей пристрій можна купити у комплекті вбудованої техніки до кухонних меблів. Окремо він коштує приблизно 1800 гривень і має вигляд невеликого бачка, який прилаштовують у тумбі знизу під раковиною. Завдяки цьому подрібнювачу можна не вичищати з раковини дрібне сміття, а просто змивати його. Воно автоматично подрібниться і не заб’є труби.
- Острів – так називають робочий стіл у вигляді тумби з шухлядками і полицями. Його, на відміну від інших шафок, встановлюють не біля стіни, а окремо. Звісно, це варіант для досить просторих кухонних приміщень.
- Мобільна система організації простору в середині кухонних ящиків. Перегородки всередині деяких ящиків рухомі і можуть встановлюватися залежно від потреби для зручного розташування приборів, банок чи інших предметів.
- Модульні комплекти меблів для кухні. Деякі меблі можна купувати не в наборі, а поштучно. Шафи, серванти, полиці та інші елементи однакового дизайну обирають залежно від розмірів приміщення і уподобань.
Ціни, грн
Табурет з меблевої плити – від 65
Табурет з масиву – від 70
Стіл кухонний – від 150
М’який куток (кутове сидіння, два табурети, стіл) – від 800
Набір (стіл і чотири стільці) – від 1200
Кухонний гарнітур – 1550 – 47000
Вбудована техніка – 5000 – 20000
Радить фахівець
Для тісної кімнати підійдуть кутові шафи
– Насамперед варто правильно спланувати розташування різних деталей кухонного набору, – радить Сергій НАЙДА, адміністратор магазину меблів. – Воно повинно бути ергономічним. Тобто щоби господині потім не довелося бігати і намотувати кілометри від плити до мийки чи духовки.
Власники тісних кухонь мають змогу виграти трохи площі, правильно підібравши меблі. Скажімо, за допомогою різних варіантів кутових шафок, які відчиняються за допомогою дверцят-гармошок, і є дуже місткими.
Якщо вирішили брати готовий стандартний набір кухонних меблів, добре прорахуйте розміри і розташування їх у квартирі. Стандартні кухонні набори, як правило, мають довжину 2,5 чи 2,6 метра.
Щоб замовити кухонні меблі за індивідуальним ескізом, краще не покладатися на власні виміри, а запросити фахівця додому. Він підкаже, як краще розташувати гарнітур.
21-08-2008, 10:50
0
6 299