Третього травня на одній із найстаріших чернівецьких вулиць – Барбюса, 13, у квартирі №8 сповзла на півметра вниз стіна у ванні та майже повисла у повітрі.
– Коли минулого року я робив ремонт у квартирі, то вже була невеличка тріщина, – розповів кореспондентові “МБ” господар Андрій ГІСАМДІНОВ. – Та буквально за останній тиждень підлога почала осідати, стіна сповзла вниз на півметра, потріскали всі каналізаційні труби. Тріщини утворилися по всій квартирі. Навіть почало осідати подвір’я. Я одразу ж зателефонував до аварійної служби 080. У нас уже побували працівники КЖРЕПу №12, Першотравневого райжитлоуправління та управління з надзвичайних ситуацій. Для ремонту нам виділили всього три мішки цементу. А щоби укріпити фундамент і засипати яму, що утворилася, потрібно, як мінімум, самоскид гравію і 20 мішків цементу. Всі роботи виконуватиму сам. Уже вранці почав розбивати плитку та стіни і виніс майже півмашини будівельного сміття. Добре, що працюю в нічну зміну, а то довелося би брати відпустку за власний рахунок. Та ми не впевнені, що цим усе закінчиться. А раптом стіни будинку почнуть провалюватися ще більше, бо вони тріщать, особливо в туалеті. До речі, тепер у туалет ходимо до сусідів.
– Нам стало страшно спати, бо з’явилися тріщини і в нашій кімнаті, – скаржиться дружина Андрія Ірина, відкидаючи килим на стіні та демонструючи тріщину. – А батькове ліжко знаходиться поблизу стіни, що зсунулася. Та не спати ж нам на вулиці! У цій квартирі проживає п’ятеро осіб, у тому числі шестирічна дитина.
– Подібне було і в нашому будинку №11, – повідомив Дмитро, який прийшов подивитися, що трапилося в сусіда. – Через величезні тріщини можна було вилізти прямо на вулицю Барбюса. Три роки тому будинок майже повністю знесли. Перебудову почали з фундаменту. Гроші виділили з міського бюджету.
– А ми робимо у своїй квартирі капітальний ремонт за власні кошти, – каже Микола, мешканець квартири 2 будинку №13. – Змушені були, бо вже боялися тут жити. Повністю перебудували фундамент і стіни. Грошей витратили дуже багато, напевно, за них можна було би купити нову квартиру. Та мешкаємо тут вже багато років – звикли.
Третя квартира у цьому ж будинку, яку нам показали мешканці, взагалі справляє страшне враження: обвалюються стіни та стеля, прогнила підлога, меблі. На щастя, тут вже ніхто не проживає, але інколи знаходять прихисток бомжі.
Ситуацію із будинком №13 на вулиці Барбюса коментує Віталій РОТАР, начальник управління житлового господарства Першотравневої райради, що завітав у квартиру №8:
– Цей будинок не є аварійний. Зсув стіни у восьмій квартирі спричинили інженерні мережі, які знаходяться у вкрай поганому стані. Подібний випадок трапився на вулиці Лук’яна Кобилиці, 103. Каналізаційним трубам вже понад сто років. Вони розпадаються – і всі стоки течуть під фундамент та вимивають грунт, як це сталося і тут. Працівники КЖРЕПу №12 проведуть тут нові каналізаційні труби. Мешканцям також виділять цемент. Та ремонтні роботи проводитимуть вони самі. Так ми домовилися з ними. А ось третя квартира в цьому будинку справді аварійна. Мешканців відселили. Споруду буде демонтовано. Взагалі, часткова заміна інженерних мереж у старих районах міста – це мовби латання дір. Потрібно комплексно міняти всі мережі й одночасно здійснювати капітальний ремонт будинків. Але на таку реконструкцію потрібно чимало коштів.
6-05-2008, 08:24
0
4 080