Після виходу статті “Активізувалися зсуви на Клокучці” в “МБ” за четверте вересня до нас зателефонувала мешканка вулиці Нахімова з будинку №50 і сказала, що біля її хати нічого не зроблено. Нагадаємо, що мерія повідомила, що “зсувна ділянка в районі вулиці Нахімова №№48-50 після відповідних робіт стабілізована”. Кореспондент “МБ” поїхала на вулицю Нахімова, щоби розібратися, що ж там відбувається.
Мене зустрічає господиня Валентина Горійчук і відразу веде за будинок. Там – цегляна стіна висотою приблизно три з половиною метри. Точніше, лише залишки цієї стіни – цеглу (до речі, ще румунську, із написом “Frakia”) господарі дбайливо склали під хатою. А ще на землі лежать уламки бетонних плит. Так виглядає підніжжя колишньої Гарбузової гори, а тепер – парку Федьковича. Оця цегла і бетон “тримали” гору і берегли подвір’я сім’ї Горійчуків від зсувів.
– Раніше між цією стіною і нашою хатою був сарай, – втираючи сльози, розповідає Валентина Іванівна. – Він захищав від води, снігу. А тепер, коли падає дощ, у нас під хатою збирається глибока калабаня. А під час цьогорічних паводків, 27 липня, вночі ми прокинулися від сильного гуркоту. Вибігли, а стіна, яка укріплює парк Федьковича, посунулася і завалила сарай. Та й у підвалі утворилися тріщини. Добре, що хоч хату не розвалило. Хоча ще один такий зсув – і будинку таки може не стати.
Одразу ж після зсуву я звернулася до МНС із заявою. Хотіла, щоби мені допомогли матеріально відбудувати стіну, адже сама я з цим не впораюся. Приїхали, визначили суму робіт – 42 тисячі 192 гривні. Сказали тільки розчистити залишки сараю. Ми так і зробили. А коли зателефонувала через два тижні, мені повідомили, що грошей немає. Кількість тріщин у фундаменті все збільшується. (Коли я попросила Валентину Іванівну підійти поближче до стіни для фотографії, на неї посипалася земля – ред.). А в будинку живуть чотири сім’ї – ми з чоловіком і сини з дружинами.
Тому, коли я прочитала в “МБ”, що “зсувна ділянка після здійснення робіт стабілізована”, була дуже обурена. Як можуть чиновники так обманювати людей?!
Отож, справді, ніхто тут нічого не робив. Тому звідки така інформація про “стабілізацію”?
– Нам про це повідомили у КП “Трест зеленого господарства і протизсувних робіт”, – каже заступник директора департаменту містобудівного комплексу Володимир БАБЧУК. – Але ця довідка надана на основі кількох років. Цього року жодних коштів на вулицю Нахімова ми не виділяли.
– Ми нічого такого не казали, – запевняє директор КП “Трест зеленого господарства і протизсувних робіт” Анатолій САМОЙЛЕНКО. – Нам взагалі не виділяли грошей на вулицю Нахімова. А там – непочатий край роботи: біля річки зсувається глина, бо люди вивели каналізацію на берег, у тунелі, що веде до університету, водопровідні труби вже закристалізувалися, їх потрібно було поміняти ще за радянських часів. Щоби привести до ладу вулицю Нахімова, потрібно не менше мільйона гривень. А нам на місяць з держбюджету виділяють 32-35 тисяч гривень. Крім того, не вистачає працівників. У відділі протизсувних робіт є усього п’ять працівників. Поки що ми відправимо на вулицю Нахімова геолога, щоб він визначив, чим тут можна зарадити.
Галина МАРКІВ
11-09-2008, 11:10
0
2 184