RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » пригоди » Зацвіли яблуні, груші та магнолія

На городі Георгія Косована, мешканця Молодії Глибоцького району, рясно зацвіла яблуня. З-під біло-рожевого цвіту виглядають червонобокі яблука.
- Уже тиждень, як яблуня цвіте, – розповіла дружина Георгія Олена. – Чоловік першим побачив це диво. Якось пішов вранці подивитися на город, прибігає до хати і каже, що яблуня зацвіла. Ми з дітьми побігли дивитися. Цьому дереву вже понад 15 років, але зацвіло воно в таку пору вперше. І цвіт з’явився на гілках, які взимку трохи примерзли, а навесні на них навіть листків не було. І раптом відродилися. Колись у монастирі я чула від черниці, якщо на обійсті зацвіте дерево, то це ознака того, що щось трапиться. Але хочеться думати про добре, а не про погане.
- Я такого ще не бачив, хоча прожив на світі майже вісімдесят років, – зізнався батько Олени Микола Семенович. – Правда, мій покійний батько колись розповідав, що в його саду теж цвіла яблуня. Це сталося, напевно, тому, що було дуже тепле літо. Зараз все міняється у природі. Якщо раніше можна було все передбачити за природними прикметами, то тепер це майже неможливо зробити.
Зацвіла яблуня і в саду журналіста обласного радіо Миколи Палійчука.
- У нас у саду росте яблуня сорту “Слава переможцям”, яка має два стовбури. Один із них зрізали і прищепили на ньому інший сорт – “Джонатан”, – розповів пан Микола. – “Слава переможцям” уже плодоносила, а “Джонатан” ще ні. У серпні цього літа з обох стовбурів опало листя, і дерево стояло повністю голе. І раптом зацвіла одна половина із сортом “Слава переможцям”, почало відновлюватися листя. А друга частина стовбура так і залишилася голою. Інші дерева в садку хоча теж скинулися листя, проте не цвітуть. Причина цього явища мені незрозуміла. Можливо, дерева втратили листя від спеки, а тепер почали відновлюватися.
А у саду Придністровської дослідної станції зацвіла груша, в Ботанічному саду ЧНУ – магнолія.
Коментарі фахівців
Ольга ТИМЕНКО, науковий співробітник Придністровської дослідної станції садівництва:
- Це явище ми називаємо “другим цвітінням дерев”. Воно спостерігається не так уже й рідко. Скажімо, у нас майже щороку восени зацвітають груші. На одній із них з’явився цвіт і зараз. Щоправда, він поодинокий, не такий рясний, як навесні. Цьогорічне літо виявилося досить теплим і вологим. І дерева прореагували на погоду, почали відновлюватися. Цвіт деревам аж ніяк не зашкодить. До заморозків вони відцвітуть.
Марія ВИКЛЮК, директор Ботанічного саду ЧНУ:
- Таке пізнє цвітіння дерев – як плодових, так і декоративних – пов’язане з різкими перепадами температурного режиму і високою вологістю. Його може спровокувати, скажімо, тривалий період засухи, після якого випадають сильні дощі. І тоді у дерев ніби відкривається друге дихання. Починають розвиватися молоді бруньки, з’являється цвіт. Хоча зацвітають не всі бутони, а лише найактивніші. Насіння з них переважно не дозріває. Часто дерева рано скидають листя. А в кожного з них є свій вегетативний період. Наприклад, у яблуні він триває 210 днів. Трапляється, що листя опадає з неї раніше, ніж у жовтні, як це повинно бути за природними законами. А дерево ще не готове до зимового спокою, в ньому всередині ще нуртують соки. Ось воно й починає повторно розвиватися. Останні роки почали хворіти каштани, на них рано сохне та опадає листя. І хоча їхнє коріння вже не отримує поживних речовин, дерева деякий час все ще мають певний запас енергії, яку їм нікуди дівати. Тому теж можуть зацвісти. У Ботанічному саду дуже часто наприкінці серпня вдруге зацвітає магнолія.
Пізнє цвітіння дерев не можна вважати якимось надприродним явищем. Хоча людям властиво щось співставляти, намагатися пояснити те, що їм незрозуміле. Тому навіть яблуню, яка зацвіла, можуть пов’язати з позитивним чи негативним випадком, який трапився з ними саме тоді.
Надія БУДНА
5-09-2008, 12:19
Коментарів 0 Переглядів 15 184

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.