У декількох областях через суху погоду виникли лісові пожежі. Рятувальники Чернівецької області кажуть, що небезпека виникнення таких пожеж у нас також існує. Але до їх ліквідації вони підготувалися.
– Третину території області вкривають ліси, і в спекотну пору зростає небезпека виникнення пожеж, – каже начальник центру пропаганди Головного управління МНС в області Сергій Бабчук. – Рятувальники ще в травні провели навчання в Кіцманському районі, де відпрацьовували дії на випадок виникнення таких пожеж. Гасіння лісової пожежі – це комплекс заходів. Наприклад, МНС забезпечує гасіння, а лісове господарство - оборювання ділянки, яка горить, щоби вогонь не поширився далі. Для гасіння вогню на великих відстанях спеціальні автомобілі укомплектовані рукавами різної довжини, за допомогою яких можна забезпечити подачу води на великі відстані.
Чергові караули перебувають на бойовому чергуванні, тобто немає підстав хвилюватися, що всі задіяні на ліквідації наслідків паводка і в разі пожежі її не буде кому гасити.
Впродовж останніх років лісових пожеж в області не виникало. Але під час спеки все залежить від людей. Адже переважно такі пожежі стаються через необережно кинутий недопалок чи залишене в лісі багаття.
Правила пожежної безпеки в лісі:
- не кидайте сірники чи недопалки;
- не залишайте вогнище без нагляду, не розпалюйте багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу;
- не розкладайте багаття поблизу сухої трави, а коли залишаєте місце, де розводили багаття, загасіть його та засипте землею чи залийте водою;
- не заправляйте пальним автомобіль при ввімкнутому двигуні;
- залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла, фокусуючи сонячне проміння, теж здатні спрацювати, як запалювальні лінзи.
Віктор Дудар
21-08-2008, 11:24
0
3 711