Голова Центрвиборчкому Володимир Шаповал сумнівається в користі відеоспостереження на виборах, оцінюючи його мінуси й плюси.
Про це він сказав в інтерв'ю "Комерсант-Україна".
"Я незадоволений тим, що ЦВК у цьому питанні була, по суті, поставлена перед фактом. З нами ніхто не радився, хоча я й не претендую на те, щоб давати технічно обґрунтовані консультації, але було б непогано, якби ЦВК заздалегідь повідомили", - зазначив Шаповал.
"Сам по собі процес відеоспостереження не можна оцінити однозначно. З одного боку, це ніби позитивний момент: візуальне спостереження, додаткові контрольні можливості публічного характеру. Хоча підрахунок голосів випадає за рамки відеоспостереження", - сказав він.
Голова ЦВК вважає, що "відбувається своєрідний ремейк, повтор російського досвіду".
"Я був спостерігачем на виборах у Росії й хочу сказати, що в неофіційних розмовах із їхніми організаторами, починаючи з найвищого рівня й закінчуючи рівнем виборчих дільниць, практично не чув позитивних відгуків із приводу того, що на дільницях установлені відеокамери", - сказав він.
"Звісно, до цих оцінок можна ставитися скептично: як відомо, виконавці нерідко висловлюють невдоволення, "краще погано відпочивати, ніж добре працювати" – це відомий принцип і девіз багатьох. Проте питання залишаються", - додав Шаповал.
"Плюси теж є, їх я уже назвав, а мінуси очевидні. До речі, дуже серйозний мінус – необхідність актуальних витрат в 1 млрд грн. Ми не настільки багаті, щоб легким рухом руки "відстібнути" мільярд на процедури, які серйозно не апробовані", - заявив він.
"Однак можу сказати – закон є, і, якщо він набуде чинності, ми його виконаємо", - підкреслив Шаповал.
Він не виключив, що забезпечення дільниць відеокамерами може бути використане як корупційна схема для поділу мільярда гривень, але як юрист і голова ЦВК назвав безвідповідальним "стверджувати щось у цьому роді" без відповідних фактів.
24-07-2012, 11:58
0
2 065