RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » політика, влада » Інтерв'ю » К.Бондаренко: «Нині перемагають ті, хто голосує шлунком»

К.Бондаренко: «Нині перемагають ті, хто голосує шлунком»

У Чернівцях перебував відомий політолог, директор Інституту української політики Кость Бондаренко. Він розповів про своє бачення політичної ситуації в Україні напередодні виборів до Верховної Ради.

– Нині загострюються стосунки між владою й опозицію. Й одні, й інші мобілізовують свій електорат. Ескалація ближче до виборів наростатиме. Досі були лише квіточки, опозиція переходитиме до більш рішучих дій, – заявив експерт.

"Нині склалася ситуація, коли об’єднана опозиція на 2-3% випереджає владу за рейтингом – за соціологічними даними за них готові голосувати 25-26% громадян. Зіграли свою роль ефект об’єднання, помилки влади та інше. На другому місці – партія влади. Цікаво, що її рейтинг зростає, він зріс до 21-22%. На третє місце виходить УДАР Віталія Кличка, за якого готові проголосувати 11% виборців. Найбільш стрімка динаміка, хоча партія мало для цього робить. Це рейтинг бренду Віталія Кличка як успішної людини, як позапартійного. При цьому виборці наповнюють його своїм змістом: на Сході вірять, що Кличко захищатиме російську мову та союз із Росією, на Заході ж вважають, що він піде на зближення із Європою, бо знає англійську мову", – заявив Кость Бондаренко.

"Далі з рейтингом 7-8% йдуть комуністи, яким вдалося розширити свою електоральну базу за рахунок молоді. "У комуністів з’явилася група успішних "молодих вовків", які не читали "Капітал" Карла Маркса, але знають, що таке капітал і займаються бізнесом. Нині спостерігаємо ренесанс комуністичної ідеології, але специфічно лівацької", – зауважив експерт.


– Якими можуть бути результати виборів?

– Результати виборів можуть бути несподівані. Не здивуюся, якщо за списками з невеликим відривом переможе опозиція. А в мажоритарній частині пройде велика кількість людей, які будуть позапартійними, але сформують пропрезидентську більшість. Адже на округах висуватимуться підприємці та інші впливові на місцях особи, які не можуть бути в опозиції чи підтримувати її. Тобто більшість буде пропрезидентською, можливо, навіть конституційною.

Порушення можливі на мажоритарних округах, й опозиція до цього вже готується.

Виборча кампанія буде напруженою і неоднозначною.


– УДАР Кличка – провладна сила?

– УДАР не можна вважати провладною партією, бо її представників нині у владі немає. Вони хотіли б, але їм не пропонують. У Кличка є свої амбіції. Він побачив свій рейтинг у Києві, тому вирішив піти в політику. Влада може грати з Кличком і використовувати його у своїх інтересах, але провладним його назвати не можна.

– Чи є у суспільстві запит на національно-демократичну ідеологію?

– Є запитання до термінології. Адже за класичними європейськими підходами у нас правою партією є ПР, а лівою – "Батьківщина". Але в Україні правими вважають усіх, хто проти Росії, а лівими – тих, хто за союз із нею.

Політики, які були впливовими у 1990-х роках, втрачають вплив, не генерують нові ідеї. Нині між тими, хто голосує розумом, і тими, хто голосує серцем, перемагають ті, хто голосує шлунком. І для ідеалістів уже немає місця.


– Які нині найвпливовіші політичні гравці в Україні?

– У нинішній політичній ситуації є єдиний політичний гросмейстер, якого недооцінили на початку. Це Янукович. Нині всю політичну гру веде тільки він. Лише він вирішує, хто буде на якій посаді. Він не терпить біля себе "сірих кардиналів".

Ющенко був залежний від думок інших, а Янукович розпоряджається владою одноосібно і грає у свою гру.

– У наступному парламенті будуть "тушки"?

– Обов’язково. Вже нині деякі представники опозиції виходять на переговори з владою на багатьох округах. Мені такі факти відомі.

– Як виглядає політична ситуація на Буковині зі столиці?

– У Києві до Чернівців ставляться як до певної території стабільності. Це не Галичина з її незрозумілістю. А в Чернівцях усе стабільно, тому надмірної уваги Буковина не викликає. Область – найменша в Україні, і з електоральної точки зору на неї дивляться поблажливо. Це не Київ чи Донецька область. Ситуація з мером Чернівців теж не надто когось хвилює, порівняно з Києвом.

З досьє "МБ"

Костянтин Бондаренко – політолог.
Народився 1969 року на Вінничині.
1986-1990 років навчався у Чернівецькому університеті. Потім перевівся до Львівського університету
Після закінчення Львівського університету викладав, працював у ЗМІ.
Брав участь у кількох політичних проектах, консультував виборчі кампанії "Нашої України" (2002), Блоку Литвина (2006), БЮТ (2007).
З 2001 року живе в Києві.
2004-2005 років очолював Інститут національних стратегій.
2010-2011 років був заступником голови партії "Сильна Україна".
У березні 2011 року створив і очолив Інститут української політики.
Автор кількох книг про українських політиків та політику.
Редактор: Igor
8-06-2012, 10:20
Коментарів 0 Переглядів 2 467


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.