RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » політика, влада » Інтерв'ю » Леся Оробець: “Президенту ніхто не подав руки в Давосі”

Леся Оробець: “Президенту ніхто не подав руки в Давосі”

Про законопроект про вищу освіту, альтернативний урядовому, про об'єднану опозицію, можливі зміни в законі про вибори і ставлення до скандалу довкола купівлі “тушок” розповіла народний депутат, член комітету з питань науки і освіти Леся ОРОБЕЦЬ, котра відвідала Чернівці.

- Мене страшенно непокоїть те, що зараз відбувається у Верховній Раді з реформою вищої освіти, - розповіла пані Леся. - Для тих, хто вже не студент, або ти, чиї діти ще не студенти, можливо, це питання не настільки чутливе. Але варто сказати, що особливо в Західній Україні є проблема — виїзд молоді за кордон. На мою думку, ці дві проблеми критично пов'язані. Тому що отримавши диплом в українському вузі, і навіть заплативши за нього солідні гроші, в жодного колишнього студента немає гарантії знайти хорошу роботу. Якість освіти давно затеоретизована, відстає від вимог роботодавців. І крім того, діти, не бачачи перспективи влаштуватися тут, просто змушені шукати кращої долі за кордоном. І в Західній Україні ці тенденції набувають загрозливих ознак.
Це було однією з ключових причин, чому ми з групою експертів взялися за розробку законопроекту про вищу освіту. Свої відповіді на те, як зупинити молодь від вимушеного виїзду за кордон, ми дали. Якщо дуже коротко, по-перше, дуже важливо залучити роботодавців на етапі формування змісту навчання. Щоби вони могли впливати на те, чому вчать. Друге надважливе питання: зупинити постійний зріст вартості навчання. Адже зараз зростання мало пов'язано з тим, яку якість освіти дають за ці кошти. Цю проблему ми маємо намір вирішити дозволивши вузам створювати окремі благодійні фонди і дозволивши користуватися своєю власністю, в тому числі і інтелектуальною. Тобто заробляти кошти, як в усьому світі, на науці, а не на здирництві з батьків студентів.
Але до виборів залишилася лише одна сесія парламенту. Все більше часу приділяється політизованим питанням, і шансів на конструктивну роботу щодо реформи вищої освіти немає.


- Опозиція у січні цього року підписала документ про об'єднання. Довкола яких основних речей вдалося знати спільну мову?

- Опозиція змогла об'єднатися навколо трьох ключових питань. Питання перше - спільна політична позиція щодо поборення нинішнього режиму. Недосконалі і безглузді кроки нинішньої влади привели Україну до того становища, в якому вона нині є. Немудрий політично, недержавницький крок щодо ув'язнення Юлії Тимошенко призвів фактично до міжнародної ізоляції уряду Азарова і президента Януковича. Президенту ніхто не подав руки в Давосі, його плачі не готові чути і в Вашингтоні. І насамкінець Росія, яка уміла розіграла цей фарс, зараз всіляко користається ситуацією.
Друге питання - ми домовилися про формування спільного списку мажоритарників. Гадаю, що найближчим часом ми зможемо сказати, як будемо формувати цей список.
І третє питання полягає в тому, що ми зробимо все, щоби не допустити фальсифікації виборів. Ми залучили підтримкою Заходу. Вони готові надсилати своїх спостерігачів, щоби переконатися, що український народ має право вибору.


- Чи зможе опозиція протриматися об'єднаною хоча би до виборів?

- Це складне завдання, оскільки особисті амбіції окремих лідерів завжди шкодили не просто політиці і опозиції, а народу. Тому робимо все, щоби не допустити таких провокацій, яки би нас розсварили. Передбачаю, що найближчим часом влада готує проект змін до закону про вибори. Найзагрозливіша: право територіальних виборчих комісій в будь-який момент зняти кандидата з дистанції.

- Якою була ваша реакція на вчинок народного депутата Романа Забзалюка, що озвучив гонорари “тушок” за перехід у більшість?

- У мене був шок, коли два місяці тому людина, яка була в опозиції, раптом стала “тушкою”. І яким приємним було здивування, коли зрозуміла, що він (Роман Забзалюк, -авт) - людина порядна і навіть відважна. Це все свідчить про те, який тиск відбувається на опозицію. З одного боку неймовірні спокуси — підкуп і пряники, з іншого боку — тиск кримінальний. Зараз складно залишатися в опозиції. Мені дуже шкода, що в цьому парламенті можлива купівля голосів, купівля людей. Тому що першою і єдиною реакцією людей є: вони всі однакові. Їх всіх можна купити. І як складно потім доводити, що ми не всі однакові. (Марина Карасьова)

Довідка
Оробе́ць Ле́ся Ю́ріївна (3 травня 1982) — український політик, народний депутат України, член фракції Блоку "Наша Україна—Народна самооборона" (з 11.2007), член Комітету з питань науки і освіти (з 12.2007), голова підкомітету з питань базової освіти (з 01.2008), член партії "Фронт змін" (з вересня 2011).
Редактор: Igor
16-02-2012, 17:54
Коментарів 0 Переглядів 2 808

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.