«В Україні немає можливостей вільно і конкурентно займатися політикою»

у номері / політика, влада / Інтерв'ю
2 083
0
«В Україні немає можливостей вільно і конкурентно займатися політикою»

На початку січня Чехія надала притулок Олександру Тимошенко, чоловікові ув’язненої в Качанівській колонії екс-прем’єрки і лідерки опозиційної партії "Батьківщина". Чеське Міністерство внутрішніх справ публічно навіть не мотивувало свого швидкого рішення.
Експерти наголошують: просто Чехія вже не вважає Україну безпечною для проживання державою, де панує верховенство права. І не виключають: приклад чеського уряду невдовзі можуть наслідувати і інші країни. Чи справді в Україні більше політичних і економічних біженців, ми запитали політолога Вадима Карасьова.

- Все залежить від ситуації в Україні. Якщо буде сильна опозиція, інший парламент, який зможе обмежити владну експансія і “бєспрєдєл”, тоді не буде необхідності в біженцях. Українці стають економічними і політичними біженцями, трудовими мігрантами не тому, що хочуть виїхати за кордон, а тому що в Україні немає можливостей вільно і конкурентно займатися політикою, підприємництвом і взагалі забезпечувати себе і свою родину. Тому якщо розподіл влади буде реальним, тоді біженців майже не буде.

- А якщо сценарій буде песимістичним?

- Гадаю, що сценарій буде все таки більш оптимістичний. Але навіть якщо припустити песимістичний, то буде зростати трудова міграція, демографічна міграція, тобто молодь виїжджатиме з України. Будуть вимушені бігти підприємці, на кшталт Дениса Олійникова. Зрозуміло, і політичних біженців добровільних або вимушених буде більше. Оскільки багато хто втратить сенс займатися політичною діяльністю в Україні. І цей сенс допоможе втратити нинішня влада.

- Чи не тікатимуть під виглядом політичного переслідування справжні чиновники-хабарники та інші злочинці?

- Вони і раніше використовували цей шлях. Хіба не було у нас біженців в Росію після 2004 року? Але ж ніхто не вірить, що вони політичні чи економічні біженці. Вони там просто ховаються і ховають свої гроші. Тому якщо в Україні буде довіра до політичної системи, до правосуддя, тоді всім буде зрозуміло: хто справжній біженець, а хто хоче сховатися від реального правосуддя.

- На вашу думку, хто ще найімовірніше проситиме притулок в Європі?

- Насамперед це знакові опозиційні постаті на сході і півдні України, які можуть кинути виклик в мажоритарних округах провладним кандидатам. Той же Аваков, наприклад. Цілком можливо, що влада сподівається змусити ключових конкурентів змусити перебувати за кордоном на період виборчої кампанії.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

11:00
Сирський відзначив десантника з Чернівців «Хрестом хоробрих»
10:45
Чому корисно їсти фісташки: названо п'ять переваг цих горіхів
10:31
У Чернівцях розкажуть про шпигунів у роки Першої світової війни
10:15
У Чернівцях оброблятимуть два парки від кліщів
09:59
Війська РФ за добу 56 разів обстріляли прикордоння Чернігівщини, Сумщини та Харківщини
09:37
Епідсезон наближається до завершення: кількість хворих на ГРВІ зменшується
09:17
На Буковині перевіряють дороги після зими
09:00
Масований удар дронів по Харкову: що відомо про потерпілих

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм