RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

А виборчі гроші де?


Сотні білбордів із обличчям політика, листівки, "зіркові" концерти і навіть пакети з їжею на підтримку Михайлішина – чернівчани досі пам’ятають минулорічну передвиборну кампанію в місті. Через рік після виборів з’ясувалося, що Михайлішин досі не надав звіт про гроші, які він використав на вибори.

Ще в період виборної кампанії довірена особа Михайлішина Ростислав Білик називав суму виборчого фонду кандидата – 450 тисяч гривень.
Чому люди Михайлішина досі не відзвітували ЦВК про агітаційні гроші?

У Михайлішина думають, що звітувати мав банк

Через рік після виборів з’ясувалося, що Віталій Михайлішин не надав звіт про кошти з виборчого фонду, які використовував на парламентських виборах. Про це у своєму блозі повідомив депутат міськради Олексій Каспрук, оприлюднивши відповідь Центральної виборчої комісії на запит нардепа Максима Бурбака.

"...Фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №201 на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року Михайлішина В. М. до ЦВК не надходив", – йдеться у відповіді ЦВК.

Водночас депутат міськради, а торік ще й довірена особа кандидата у нардепи Віталія Михайлішина, Ростислав БІЛИК стверджує, що всі відповідні звіти про гроші з агітації до ЦВК було надано. Щоправда, надали їх не люди кандидата, а банк "Надра", в якому був відкритий виборчий фонд кандидата.

– Розпорядниками цього фонду були я і Михайлішин, – каже Білик. – Банк особисто в момент закінчення дії фонду надіслав до ЦВК звіт про суму коштів, які пройшли через фонд та поінформував про те, що фонд закрили. На рахунку залишилося, не пригадую точно, 27 або 47 тисяч гривень, які пішли в дохід державі. Банк надав цей звіт. Так, підписався під цим і я, і Віталій Михайлович. Можете зателефонувати до представника банку "Надра" – він надасть всю інформацію.

Банк мовчить – виборчий фонд не його справа

Ми зателефонували за наданим Біликом номером телефону представниці банку, яка безпосередньо мала стосунок до роботи з грошима фонду. Однак отримати від неї будь-яку інформацію нам не вдалося.

"Можливо, Ростиславу Романовичу невідомо, але ми не маємо права надавати таку інформацію через те, що це банківська таємниця", – повідомила нам жінка телефоном.

Нині, через рік після виборів, Білик заявив, що на агітацію Михайлішина витратили вже не 450 тисяч гривень, а на 30 тисяч більше – це кошти, які пройшли через фонд. Але це не всі гроші, що пішли на агітацію за кандидата. І тільки зараз цю інформацію нам підтвердив Ростислав Романович.

"480 тисяч гривень було витрачено на всю передвиборчу кампанію Михайлішина. Якусь частину грошей було взагалі проведено спонсорами як подарунок. Можливо, на концерти чи ще якісь моменти..." – сказав він.

"Щодо цих сум я не знаю нічого. Тобто якщо проводили концерти, можливо, ті виконавці це робили безкоштовно. Та всі розуміють, що безплатно мало хто буде що робити…", – додав Р. Білик.

То що тоді виходить? Окрім офіційних 480 тисяч гривень із виборчого фонду, були ще й неофіційні гроші, про бухгалтерію яких невідомо навіть довіреній особі кандидата?

Після виборів представники опозиції заявляли, що на передвиборчу агітацію Михайлішина було витрачено до п’яти мільйонів доларів. Та чи не могли провладного кандидата обікрасти його ж люди? Про це ми поцікавились у Білика.

– Щодо того, що хтось може брати й привласнювати кошти – я не знаю. "Не пійманий – не злодій". Так, можливо, були такі моменти, коли хтось привласнював частину коштів і, можливо, хтось це приховав. Але це мені не відомо, – сказав Білик.
Микола КОБИЛЮК
15-11-2013, 14:09
Коментарів 0 Переглядів 1 746

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.