«У нас «совок» ще не вмер до кінця»

у номері / політика, влада / Актуальна тема
1 935
0
«У нас «совок» ще не вмер до кінця»


22-й День Незалежності відзначає Україна 24 серпня. Після багатьох років із часу розпаду Радянського союзу чимало українців так і не відчуває того, що проживає в незалежній суверенній державі.

Що змінилося за ці 22 роки роки для звичайних людей і якими вони були для відомих українців?
На вулиці Ватутіна у Чернівцях торгує городиною Марія Степанівна із Кіцманщини. Пенсія старенької – 1000 гривень, тому овочі з власного городу дають хоч малий, але прибуток.

– Про яку незалежність можна говорити, якщо ми так бідуємо? Ви ж бачите, як мене тут ганяють міліціонери, – каже жінка. – Керівництво, яке живе за наш рахунок, лише кишені набиває грошима, а нам тут помідорами заважають торгувати. Щоб ви так жили, як ми! – викрикує жінка побажання укра­їнським чиновникам.

Жінка вважає, що справжня незалежність в Україні буде тоді, коли зміниться влада.

– Були часи за незалежності, коли жилося трохи легше, – продовжує жінка. – І грошей було більше, і про українське трохи дбали. А зараз що? Вони в Росію нас хочуть всунути?

– Такого безпорядку, хабарництва і зухвалого ставлення влади до народу, як зараз, я не пригадую навіть з часів комунізму, – каже Марія Степанівна. – Тоді хоч ціни були сприятливішими. А зараз що? Землю виорати – грошей треба, за газ і світло – заплати, а на хліб вже не залишається. Гадаю, колись це все ж таки закінчиться в нашій державі – коли до влади прийдуть розумні люди, а не бандити. Я вже того не побачу, але дай Боже, щоб мої онуки до того дожили!

Періодом постійного "кочування" і нерозуміння того, що відбувається, запам’ятався
24-річному чернівчанинові Олександру БУЛІЧУ початок 1990-х років.

– Для моїх батьків це було своєрідне "перезавантаження", – каже він. – Мій батько був військовим. На той час служив у Таджикистані. Можете собі уявити, що він відчував, коли країна, заради якої він попхався туди, зникла. Армія стала нікому непотрібною. Треба було шукати нові шляхи заробітку.

– Як це вплинуло на мене? – продовжує хлопець. – Переїзди, гуртожитки й абсолютне нерозуміння того, що ж відбувається. Пам’ятаю, як батьки принесли мені футбольний м’яч з ринку і я побачив на ньому цінник. Кілька мільйонів! "Оце ми багаті", – думав я. А чого ж тоді так погано живеться? Зараз можу сказати одне: нашій незалежності заважає залежність у головах людей. Їм ця свобода не потрібна. Якби не Інтернет, взагалі нічого за 22 роки не змінилося б. 
Микола КОБИЛЮК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують