У Верховній Раді зареєстрували міжфракційне об’єднання "Буковина". Під час першого засідання депутати звернулися до уряду з проханням виділити додаткові кошти на ремонт доріг на Буковині. Також об’єднання звернулося до прем’єр-міністра з проханням виділити кошти на утримання резиденції колишніх митрополитів.
Нині до об’єднання увійшло восьмеро депутатів: Павло Петренко, Геннадій Москаль, Андрій Пишний, Максим Бурбак, Олександр Фищук, Микола Федорук (усі – ОО "Батьківщина"), Роман Ванзуряк і Марія Матіос (фракція партії УДАР).
Перше засідання об’єднання відвідали і представники ПР, але заяви на вступ не писали.
Чи долучатися до об’єднання, поки що нині думають депутати від ПР Геннадій Федоряк, Артем Семенюк, Ян Табачник, Іван Мирний та Іван Попеску. Не поспішає й опозиційний депутат Оксана Продан, яка потрапила до ВР за списком УДАРу.
– До об’єднання увійшли представники різних фракцій, – каже народний депутат від ОО "Батьківщина" Микола ФЕДОРУК. – Це не політичне об’єднання. Основна його мета – вирішення проблем Чернівців та області. Нині наше об’єднання прийняло рішення про звернення щодо внесення у 2014 році окремим рядком у бюджеті фінансування пам’ятки архітектурної спадщини ЮНЕСКО резиденції ЧНУ. Також ми вимагаємо виборів мера Чернівців, фінансування доріг тощо. Будемо розглядати й інші питання такого роду.
Щодо того, чи вдається голові об’єднання знаходити спільну мову з керівництвом міста та області, Микола Федорук відповів так: "Це окреме питання. Але ж до нашого об’єднання належать представники різних політичних сил".
Нардеп Артем Семенюк заявив, що готовий увійти до об’єднання, але за умови, що його перейменують на "Буковина та Бесарабія".
– Мене туди запросили, – каже депутат від Партії регіонів Артем СЕМЕНЮК. – Але я висунув одну умову: щоб міжфракційне об’єднання назвали "Буковина та Бесарабія". Ми зараз думаємо, як це правильно зробити юридично.
На запитання, чи впливатимуть ідеологічні розбіжності між депутатами на роботу об’єднання, Артем Семенюк відповів так: "Якщо ми дійдемо порозуміння у міжфракційному об’єднанні, будуть і позитиви, і негативи. Все буде гаразд. Давайте не будемо забігати наперед. Спочатку вирішимо юридичні питання із назвою".
Всього в нинішньому парламенті створили 19 об’єднань за територіальною ознакою. Щодо їхньої ефективності фахівці кажуть, що на успішне вирішення питань окремо взятого регіону сподіватися не доводиться.
Наприклад, більш тривалий час у Верховній Раді функціонує міжфракційне об’єднання "Львівщина". Проте користі від нього у Львові та області не відчули.
– Такі земляцькі об’єднання не є винаходом цього моменту, – каже політичний аналітик Ігор ТАНЧИН. – Різного роду об’єднання створювали постійно. Нічого путнього для Львова з того не виходило. Жодного серйозного зрушення для регіону не сталося, суттєвого перерозподілу бюджету, надходження інвестицій, які можна було би приписати саме цьому об’єднанню, не було. Депутати від Львівщини збиралися. Налагоджували стосунки, разом святкували Маланку, і тим все й обмежувалося.
Михайло Салітра
5-07-2013, 12:22
0
2 411