У четвер сотня людей в обідню пору вийшла на боротьбу з фашизмом у Чернівцях. Боротьба відбувалася під проводом Партії регіонів. Чи є фашизм на Буковині, організатори заходу відповісти не змогли, але запевнили, що стояти посеред робочого дня потрібно, щоб "фашизм голову не підняв".
Боронити буковинську землю від фашизму не наважилася більше жодна з місцевих політичних сил. Відтак регіоналам актив. Подібні акції відбулися по всій Україні.
–Тиждень тому ми віддавали шану тим, хто загинув на війні, а нині наголошуємо, що не можна дозволити фашизму підняти голову, – сказав голова виконкому Чернівецької облорганізації ПР Матвій КУЦАК. – А така загроза є. Так у нас міліція затримала двох людей, які в День Перемоги розкидали листівки зі свастикою. Навіщо це, кому воно потрібне? Ми виступаємо за примирення, навіть наша делегація поклала квіти до пам’ятника воякам УПА. Але прояви фашизму треба присікати. Я зібрав партійний актив. Категорично відповідаю, що жодного працівника, особливо держслужбовців, не запрошували. Мітинг відбувався під час обідньої перерви. Щасливий, що на Буковині ми почуваємося спокійно.
Хто зокрема на Буковині є неонацистами, Матвій Іванович не конкретизував:
– Нині розповсюджують ці листівки... Я не назвав жодної політичної сили й жодного політичного діяча, бо це
образливо. Наголошую, що це упереджувальний захід, щоб не допустити подібних явищ.
На мітинги зганяли студентівУ Житомирі, наприклад, акція відбулася з набагато ширшим розмахом. У центрі міста зібрали приблизно десять тисяч "борців" із фашизмом.
– Було майже 10 тисяч людей, – розповідає журналіст із Житомира Оксана ТРОКОЗ. – Більшість – студенти, яких забрали з пар, дехто з моїх знайомих розповідав, що їм пригрозили: хто не прийде – залік не складе. Дорогою на мітинг зустрічала жінок, які між собою говорили: "Ну вони ж не мають права нас звільнити, пішли звідси. Зараз покажемося на очі Павлівні й "змиємося".
У натовпі бачила знайомих, які працюють у ЖРЕПах, у школах. Зустріла ректора одного з вузів, запитала, чи він зганяв студентів силоміць. Він сказав, що поспішає й не відповів.
Депутат шукав фашистів – не знайшовНародний депутат від "Батьківщини" Геннадій Москаль намагався знайти фашистські організації, але отримав відповідь, що таких немає.
– У січні цього року я звертався до міністра юстиції Олександра Лавриновича із проханням відповісти, чи зареєстровані в Україні політичні партії та громадські організації, які сповідують фашистську ідеологію, а також, чи є в українському законодавстві офіційне визначення термінів "фашизм" і "фашист", – заявив народний депутат. – Відповідь на обидва запитання – негативна. Незважаючи на це, правляча партія масово організовує так звані антифашистські мітинги, на які примусово зганяє працівників бюджетної галузі, студентів тощо. Виходить так, що влада сама записала Україну в "фашистські" держави та ще й вихваляється цим перед усім світом.
Михайло Салітра
17-05-2013, 17:43
0
2 265