RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Політики Буковини – найбільші обіцяльники»

Проект громадського моніторингу політичних обіцянок "Владометр" презентував у Чернівцях 17 серпня журналіст, редактор сайту "Історична правда" Вахтанг Кіпіані.

Про те, що заважає українським політикам виконувати свої обіцянки та як громада може змусити їх працювати, – у розмові з кореспондентом "МБ".

Майже всі обіцянки реальні, але їхнє виконання затягують

– Хто з українських політиків найбільший брехун?

– На проміжному етапі такими є президент Віктор Янукович та прем’єр-міністр Микола Азаров. Вони мають найбільшу кількість виконаних та невиконаних обіцянок. Але одна річ, коли політик виконує три обіцянки із десяти, а Янукович виконує 15 обіцянок із 200. Проте політики такого рангу мають час на виконання своїх обіцянок.

– Чи є політики, які виконують свої обіцянки?

– Тільки ті, у кого їх дуже мало. Такі політики трапляються на місцевому рівні. Ми впіймали дві обіцянки політика, одну з них він виконав – виходить, що він виконав половину. Чим більший рівень публічності у людини, тим більше вона має обіцянок у роботі. Наприклад, Тігіпко займається пенсійною реформою. Його обіцянки суспільство тримає під контролем. А ось Колесников не дає обіцянки – він будує до Євро-2012.

– Наскільки реальні обіцянки політиків і які зовсім смішні?

– На сайті зафіксовано понад 2,7 тисячі обіцянок. 90 відсотків із них реальні, адже стосуються визначених повноважень політиків – від сільського голови до президента. Приблизно сотня обіцянок дивна, адже не стосуються повноважень. Наприклад, мер Тернополя пообіцяв створити духовну раду, щоб об’єднати всі конфесії. "Свобода" обіцяла зустріти "Русское единство" з боксером і побити їх. Азаров пообіцяв не годувати народ казками. Янукович пообіцяв набити морду мерові Херсона. А мер Херсона пообіцяв не перекривати дороги, коли приїде Янукович.

"Цирку в українській політиці хочуть самі люди"

– Чи реагує суспільство на моніторинг обіцянок політиків?

– У суспільства дивна реакція. Воно не реагує на відверті виклики, наприклад, на арешт Юлії Тимошенко. Ця подія мала би вивести на вулиці бодай десятки, а то й мільйони її прихильників. Суспільство в апатії. Але це не заважає сприймати наш проект політологам, громадським активістам, журналістам.

– Погрози були?

– Жодних. Мало політиків звернули увагу на проект і просили моніторити їхні обіцянки. Мери кількох міст виходили на нас. Народний депутат Леся Оробець писала про наш проект у своєму блозі. А нардеп Ігор Кріль встановив кнопку на закарпатському сайті.

– Що заважає політикам дотримуватися обіцянок?

– Суспільство не відчуває потреби контролю. Громадяни не усвідомлюють, що політики витрачають їхні кошти на виконання своїх обіцянок. Наші люди думають так: усі вони брешуть, але треба обрати найгарнішого брехуна. Верховну Раду сприймають як цирк, але думають: о, порозважайте нас ще. Цирку в українській політиці хочуть самі люди, бо не вимагають дотримання обіцянок.

"Можливо, буковинські політики – просто балакуни"

– Як оцінюєте рівень буковинської політики?

– З огляду на результати моніторингу на сайті буковинські політики – найбільші обіцяльники. Адже найбільше в Україні обіцянок зафіксовано саме у Чернівецькій області. Гадаю, це добре. Адже це свідчить про відкритість влади, яка не приховує свої наміри. Можливо, буковинські політики – просто балакуни, але тоді вони дають більше критеріїв для оцінки своєї роботи.

– Як навчити людей вирізняти брехунів у політиці?


– Людям потрібно пояснювати, що ось цей депутат працює нормально, а цей – погано. Цей за час роботи у парламенті став мільярдером, а інший вніс 35 законопроектів, 20 із яких прийняли. Цей заробив на "Мерседес", а той, як прийшов в одному костюмі до Ради, так у ньому і вийшов з неї.

– У якому стані перебуває нині українська політика?

– Стан поганий, депресивний і не дуже оптимістичний. Політиками національного рівня у нашій країні не задоволений ніхто. Але наступним кроком суспільства має бути висування інших лідерів. Нині існує потреба перезавантаження. Але покращення української політики – у руках самих людей.
Ольга ГНІДАН

З ДОСЬЄ "МБ"
Вахтанг Кіпіані – журналіст, редактор сайтів "Владометр"
та "Історична правда".
Народився 1 квітня 1971 року в Тбілісі.
Закінчив історичний факультет Миколаївського державного педагогічного інституту.
Проживає у Києві. Одружений, має дочку та двох синів.
Був головним редактором тижневика "Фокус", шеф-редактором проекту "Великі українці" на телеканалі "Інтер", заступником головного редактора телеканалу "ТВі".
19-08-2011, 12:39
Коментарів 0 Переглядів 2 812


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.