Партія "Сильна Україна" об’єднується із Партією регіонів. Про це на спільному брифінгу повідомили голови партій Сергій ТІГІПКО і Микола АЗАРОВ.
Лідер "Сильної України" з усіх сил намагався переконати, що не має жодних особистих амбіцій. А причина об’єднання – реалізація реформ у країні. Така мотивація прозвучала дивно, чи то навіть абсурдно.
А політологи акт злиття оцінили інакше – шлюб за розрахунком.
"Ми домовилися виступити із Сергієм Леонідовичем з ініціативою об’єднання наших партій, приєднання "Сильної України" до Партії регіонів", – заявив Азаров. Він зауважив, що партії об’єднуються, щоби консолідувати зусилля для здійснення в Україні реформ.
Віце-прем’єр пояснив, що виступити з ініціативою об’єднання він вирішив після того, як побачив готовність Партії регіонів підтримати реформи. "Я впевнений, що цей крок піде на користь і партіям, і країні, і людям насамперед", – вважає віце-прем’єр.
Азаров пояснив, що процес триватиме щонайменше два місяці. Спочатку створять робочу групу, потім винесуть питання на з’їзди обох партій, після чого відбудеться об’єднавчий з’їзд, на якому партії зіллються остаточно.
При цьому прем’єр вважає, що укрупнення Партії регіонів на цьому не закінчиться. Хто наступний?
Марина КАРАСЬОВА
Довідка Партія "Сильна Україна" зареєстрована 30 серпня 1999 року.
На президентських виборах 17 січня 2010 року Тігіпко посів третє місце. За нього проголосували 13,05% виборців України.
У Чернівецькій області голоси за Тігіпка віддали 8,8% виборців.
думка експерта
Ярослав МАКІТРА,
політолог, член експертної ради Інституту соціальних технологій "Соціополіс":
Високий результат Сергія Тігіпка, отриманий на президентських виборах. Його потрібно чимось підтримувати, щоби повторити на парламентських виборах. А це потребує як ресурсів організаційно-фінансових, так і відповідної політичної гри. Очевидно, що Сергій Тігіпко на нинішньому етапі не може цього забезпечити. А тому він вибрав максимально можливий варіант із мінімальними витратами: задатися в полон Партії регіонів, потім отримати посаду… Як варіант посаду Прем’єр-міністра.
Це може бути в планах Тігіпка, але це зовсім не означає, що так вчинить Партія регіонів.
Вона насамперед забирає зі свого поля конкурента. Вони його нейтралізують і через місяць-два вже ніщо не перешкоджатиме просто викинути Тігіпка з кабінету і все. Або це може бути хитрою грою оточення, щоби вивести Тігіпка навіть у президенти. Все це може бути. Але зараз рано говорити, просто факт залишається фактом: Тігіпко здався в полон, причому своїх партійців залишив у тилу. Вони зараз не знають, що робити. Гадаю, Тігіпко дуже сильно підірвав свій імідж не тільки в очах виборців, а насамперед в очах своїх колишніх соратників. І це дуже ризикований крок. Одне слово, це не "сильна Україна".
18-08-2011, 14:11
0
1 992