RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » політика, влада » Скандал з телеоператором на сесії міськради обговорять на круглому столі

Скандал із телеоператором Іваном Мітріком та власним кореспондентом Національної радіокомпанії України Вадимом Пелехом на сесії Чернівецької міськради 28 липня обговорять на круглому столі у вівторок, 9 серпня.
Про це повідомив molbuk.com Вадим Пелех.

- Відкритий лист-звернення, підписаний журналістами буковинських мас-медіа, прийняла обласна спілка НСЖ, - розповів власкор Національної радіокомпанії. - Голова обласної організації спілки Георгій Терон пообіцяв наступного тижня провести круглий стіл з цього приводу.
Нагадаємо, на сесії Чернівецької міської ради депутат Марина Гаєвська намагалася перешкодити роботі телеоператора Івана Мітріка. На думку депутатів, лише акредитовані журналісти мають право проводити зйомку у сесійній залі. А депутати міськради від Партії регіонів Микола Клим та Василь Штефуряк намагалися відібрати відеокасету.
Неправомірні дії депутатів викладені у листі.

Відкритий лист - звернення
28 липня 2011 р. під час сесії Чернівецької міської ради депутати намагалися видалити з залу телеоператора Івана Мітріка, який знімав на камеру хід засідання. Мало того, намагалися насильно забрати в оператора відзняту відеокасету.
І хоча в своїй офіційній заяві міськрада вважає те, що сталося – незначним інцидентом з "невідомим чоловіком… який… не працює на телеканалі", ситуація є прямим прикладом використання акредитації не як засобу, який допомагає роботі журналістів, а як чинника, яким можна спробувати тиснути на свободу слова та доступ до публічної інформації.

Своїми діями депутати увійшли в конфлікт з рядом статей Конституції України, Законів про "Доступ до інформації" "Про інформацію" та іншими документами, які регламентують журналістську діяльність. Так, відповідно до ст. 34 Коституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. Згідно з ст. 25 Закону України "Про інформацію" - Під час виконання професійних обов'язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом. Журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством. У статті 26 Закону України "Про інформацію" йдеться, що відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб'єкт владних повноважень. Крім того, згідно статті 17 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" - під час службової діяльності журналіста ніхто не має права вилучати зібрані, опрацьовані, підготовлені ним матеріали та технічні засоби, якими він користується у своїй роботі. Закон України "Про доступ до публічної інформації" взагалі дає право громадянину бути присутнім на сесіях ради - обраного органу.

У своїй офіційній заяві Чернівецька міська рада не лише не визнає протизаконності дій депутатів, а й вважає, що те, що сталося, не є перешкоджанням професійній журналістській діяльності.

Вважаємо, що вказаний інцидент, якщо йому не надати публічності, поряд з іншими негативними тенденціями останнього часу може бути сигналом до наступу на свободу слова у Чернівцях. Для того, аби завадити ганебному явищу тиску на журналістів чи перешкоджанню їхній діяльності, запобігти порушенням чинного законодавства, з метою вироблення спільної позиції щодо дій журналістів із висвітлення діяльності органів місцевої влади та самоврядування на засадах відкритості, неупередженості, об’єктивності, - пропонуємо правлінню Чернівецької обласної організації НСЖУ дати оцінку інциденту та стати ініціатором проведення тематичного круглого столу з зазначених питань, на який би були запрошені журналісти, відеооператори, фотографи, фрілансери, керівники прес-служб.

Звернення станом на 5.08. 2011 року підписали 18 журналістів буковинських ЗМІ
Збір підписів триває
Редактор: O.Mostipaka
5-08-2011, 18:24
Коментарів 0 Переглядів 2 436

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.