RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Найбагатші українці нині згуртувалися у партії влади. Кожний четвертий олігарх із "Золотої сотні", складеної журналом "Кореспондент", належить до Партії регіонів. У щорічному рейтингу видання ще жодна політична сила в Україні не була настільки багатшою за інших.

Найбільші темпи зростання бізнесу продемонстрував Дмит­ро Фірташ. А багатії з "Батьківщини" зазнали багатомільйонних втрат.
Перше місце серед сотні найбагатших, як і раніше, посідає Ринат Ахметов. Його активи за рік подорожчали з 17,8 мільярда доларів до 25,6.

А ось Ігоря Коломойського (6,2 мільярда) із другої позиції на третю потіснив його партнер по бізнесу Геннадій Боголюбов (6,6 мільярда).

У "Золотій сотні" відбилися не тільки неосяжні для тотальної більшості українців суми статків, але й слабкі та сильні боки вітчизняної економіки й політики. Експерти журналу відзначили зміцнення аграрного сектора – 42 олігархів зі 100 інвестують у сільське господарство і харчову промисловість. Вдалим був рік і для металургів.

73 олігархів із сотні за минулий рік свої капітали наростили. Якщо торік загальні активи 100 найбагатших українців "важили" 66,5 мільярда доларів, то нині – 83,1 мільярда. А рекордсменом за темпами зростання став Дмитро Фірташ – за рік його активи подорожчали на 540 відсотків. Цій швидкості міг би позаздрити навіть Марк Цукерберг (соціальна мережа Facebook). Адже його капітал за рік додав у вазі 237 відсотків. І такі темпи у світі вважають безпрецедентними.

Одним із найтривожніших трендів "Кореспондент" назвав монополізацію економіки. Вся важка промисловість вже перебуває в руках буквально чотирьох-п’ятьох людей.

Інша тенденція: стрімко зростають активи олігархів – членів партії влади. Вперше до сотні найбагатших потрапив син президента Олександр Янукович. Він на 70 місці з капіталом 130 мільйонів доларів (сфера бізнесу – будівництво).

Якщо у минулорічному рейтингу "регіоналів" було 17, то цього року стало 25. Це частково пояснюється тим, що кілька мультимільйонерів відхрестилися від опозиції і приєдналися до владної партії. Зокрема Андрій Веревський, Євген Сігал, Олександр Фельдман, Степан Глусь…

У підсумку вартість активів членів Партії регіонів у "Золотій сотні" – 32 млрд доларів, у
"Батьківщини" – 3,2 мільярда.

 Сумарні активи сотні найбагатших українців становлять 83 мільярди доларів. Це дорівнює 61 відсотку ВВП країни.

 Якщо Ринат Ахметов вирішить продати свої активи й гроші витрачатиме зі швидкістю один мільйон доларів на день, то останній долар він витратить 2081 року, у віці 115 років.

 Середня зарплата в Україні – 280 доларів. Це означає, що з таким доходом потрібно пропрацювати понад 13 тисяч років, щоби потрапити до рейтингу.
Марина Карасьова

Думка експерта
"Будь-яка
монополія – це шлях до загнивання"


Ігор БУРКУТ, політолог:

– Партію регіонів створювали люди, які вчасно встигли до розподілу колишньої державної власності. Отримавши все у свої руки, вони перетворилися на олігархів, тобто найбагатших людей, які мають політичну владу. Нині ми бачимо завершення цього процесу.

Ця сила сконцентрувала у своїх руках практично всю політичну владу в країні. А та політична система, яка створена в Україні й Росії – у нас вона приблизно однакова, – передбачає, що найбільші гроші заробляють саме в політиці. Тому цілком можна було передбачити, якщо в руках представників партії буде політична влада, відтак вони почнуть перебирати й економічну владу. Це вкрай небезпечно. Адже будь-яка монополія призводить до загнивання. В інших країнах приблизно такі самі речі відбувалися, але 100-150 років тому. Наприклад, через це пройшла майже вся Латинська Америка. І це загальмувало розвиток цілого континенту на понад століття. Тому там виробили механізми попередження монополії. У нас формально є Антимонопольний комітет тощо, але фактично ми йдемо не тим шляхом, що потрібно. І це рано чи пізно може призвести до серйозних наслідків. 
20-06-2011, 11:06
Коментарів 0 Переглядів 1 862


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.