Марина Карасьова
Кадрові зміни у міській раді та на комунальних підприємствах міста після відставки мера Миколи Федорука відбуваються переважно на користь депутатів більшості, яка голосувала за відставку міського голови. Таких призначень вже шість. Ймовірно, що на цьому роздавання крісел не припиниться. Наприклад, невдовзі і в департаменті містобудування та земельних відносин може змінитися керівник. Якщо всі ключові посади в мерії та комунальних підприємствах посядуть депутати, то вони самі ухвалюватимуть рішення, самі їх виконуватимуть, самі ж це все контролюватимуть.
Найсвіжіше призначення – Дмитро Сірман – депутат-"нашоукраїнець", підприємець – став в. о. директора департаменту житлово-комунального господарства міськради. Обов’язки виконуватиме до 15 липня, коли відбудеться конкурс на заміщення посади. Екс-директора Олександра Шумейка залишили, але понизили в посаді – до заступника з технічних питань.
Невизначеною нині залишається доля в. о. гендиректора Калинівського ринку депутата Василя Маскимюка. Конкурс на заміщення посади 31 травня він не виграв. Так само відмовили й іншому претендентові. Тому нині під питанням, очолить
В. Максимюк ринок за другою спробою чи на це місце є інша кандидатура.
Отримавши нові посади, двоє з депутатів – Петро Ротар та Олександр Паскар – попрощалися з мандатами. Цього вимагає закон.
Заступник мера Олександр ПАСКАР вважає останні кадрові зміни нормальним робочим процесом. А щодо поєднування чиновницьких посад і депутатства нагадує: за попереднього скликання кілька депутатів також це поєднували.
Посадовець пригадує, що були кілька керівників, яких депутати хотіли звільнити, але мер не давав згоди. "Тепер є можливість звільнити людей, які, на думку депутатського корпусу, працюють не найкраще", – пояснює О. Паскар.
Щодо кадрових змін у підконтрольній йому як заступникові мера сфері, зокрема управлінні освіти, сказав: "Нині таке питання не розглядаємо. Ми працюємо, але це не означає, що я вам кожен крок маю доповідати".
Керівник фракції "Фронт змін" Олексій КАСПРУК очолює комунальне підприємство. "Містобудом" він керував ще до виборів. Так само, як і регіонал Ярослав Кушнірик, який обіймає посаду заступника директора департаменту ЖКГ. "Фронтовик" вважає це нормальним явищем, але не у випадку, коли чиновників-депутатів стає дедалі більше.
– Гадаю, їм дякують, – коментує О. Каспрук роздавання посад депутатам більшості. – І треба сказати, що це ще не кінець. Призначення ще будуть і будуть. Ми вважаємо, що це неправильна практика. Оскільки депутати мають контролювати дії чиновників. А у нас невдовзі половина депутатського корпусу буде сама себе контролювати. Звичайно, і раніше серед депутатів були і керівники комунальних підприємств, і чиновники, але це були поодинокі випадки.
КОМЕНТАР
Ігор БАБЮК, директор Буковинського центру виборчих технологій:
– Зрозуміло, є бажання у депутатів мати вплив на ласі шматки управлінь та департаментів, комунальних підприємств. Тому перерозподіл однозначно буде в інтересах депутатських фракцій, і депутати або наближені до них особи отримають більшість керівних посад.
В законі не сказано, що депутат місцевої ради не може бути керівником виконавчої установи. Тому порушень закону тут немає. Але мало отримати призначення керівником. Треба, щоб управління чи департамент почали відчутно краще працювати. Щоби було, з чим порівняти. Перед депутатами дуже складне випробування, яке буде мати логічне завершення на наступних виборах.
13-06-2011, 13:26
0
2 310