26 березня голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв у "Палаці Україна" може стати одним із переможців програми "Людина року-2010". Буковинський губернатор – у трійці лідерів у номінації "Регіональний лідер року". Привабливий подарунок до річниці перебування на посаді. Саме в березні минулого року Папієв очолив Чернівецьку ОДА. Але, на відміну від губернатора, діяльність якого експерти програми так високо оцінили, область на тлі України виглядає посередньо, а за деякими показниками – аутсайдер.
Як запевняє дирекція програми "Людина року-2010", на звання "Регіональний лідер року" номінуються керівники ОДА, які найефективніше сприяють соціально-економічному розвитку регіону, вагомому наповненню держбюджету, зростанню національного валового продукту та добробуту населення. Щоби не бути голослівними, наведемо результати комплексної оцінки соціально-економічного розвитку регіонів за 2010 рік, оприлюднені на сайті Кабінету Міністрів.
Комплексна оцінка рівня соціально-економічного розвитку Буковини скромна – 19 місце з 27. Щоправда, за останній квартал 2010 року область піднялася на дві позиції. Проте сусідня Івано-Франківщина показала шалений стрибок у рейтингу – на 11 пунктів догори.
У лідерах – на першому місці – Чернівецька область лише в одній сфері – реального розвитку. Його рівень економісти визначають, враховуючи темпи зростання обсягів промислової продукції регіону, рівень оплати за спожиті енергоносії, темпи зростання валової продукції (ВВП) сільського господарства, кількість підприємств, які активно впроваджують інновації.
А в незаперечних аутсайдерах Буковина у показниках інвестицій і зовнішньоекономічної діяльності та у сфері фінансових результатів діяльності підприємств. В останньому кварталі минулого року зниження на шість пунктів з 14 на 20 місце відбулося у сфері споживчого ринку. Тобто значна частина працівників сфери торгівлі та послуг або пішла в тінь, або припинила діяльність.
В аналітиці уряду щодо економічного розвитку регіонів у січні 2011 року, де відзначено найкращих і найгірших, Чернівецька область згадується нечасто. Хоча саме на Буковині зафіксували цього року найбільший приріст промислового виробництва – на 38,4 відсотка. Але за всіма іншими показниками – у середнячках чи аутсайдерах.
Марина Карасьова
До теми
Прес-служба ОДА недоговорює правдуГубернатор Михайло Папієв за четвертий квартал 2010 року посів четверту позицію у рейтингу губернаторів тижневика "Коментарі", повідомила минулого тижня прес-служба ОДА. Проте змовчала, що загалом за рік голова ОДА отримав 11 місце із 27, а в третьому кварталі був лише на 20. "Дуже дивує, чому прес-служба ОДА не вказала, що за рік Папієв – на 11 місці, а лише за четвертий квартал – на четвертому, – каже головний редактор тижневика "Коментарі" Вадим Денисенко. – У третьому кварталі 2010 року Папієв перебував на місці, нижче 20-го. Чому прес-служба Папієва не розповсюдила повідомлення, що він нижче 20 місця і буде працювати над помилками?"
Вихід Михайла Папієва на четверте місце в останньому кварталі минулого року відбувся завдяки показникам покращення роботи на Буковині, зазначає Вадим Денисенко.
– Але є речі, за якими Буковина перебуває на дуже низьких місцях. Одне з останніх місць – приховане безробіття. Є хороша динаміка зі сплати послуг ЖКГ. Але тут більше позитиву від населення, ніж від роботи губернатора, – каже експерт.
Згідно з даними тижневика "Коментарі", які базуються на даних Держкомстату та управління статистики в області, динаміка будівництва на Буковині найгірша (-13). Другий найгірший показник – це динаміка сфери послуг (-10). Третій – фінансові результати підприємств (-9).
Найбільше ж балів Чернівецька область набрала у показниках динаміки народжуваності (+10), зменшення рівня інфляції (+10) та забруднення повітря (+11). (О. Гнідан)
19-03-2011, 10:41
0
2 427