RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На 65 році життя 15 лютого помер голова Чернівецької обласної ради Василь Ватаманюк. Приблизно о 18.00 у нього на робочому місці стався інфаркт. У стані клінічної смерті Василя Ватаманюка доправили до обласного кардіодиспансеру, де він і помер приблизно о 20.00.

– Останні півгодини життя ми спілкувалися утрьох – я, голова ОДА та Василь Ананійович. Обговорювали питання сесії, яка мала відбутися 17 лютого, – розповів кореспондентові "МБ" перший заступник голови ОДА, депутат обласної ради Георгій ГАЛИЦЬ. – Він пішов до кабінету – це було за кілька хвилин до 18.00. Голова мав зустріч там. Через кілька хвилин після цього ми знайшли його вже лежачим у кріслі без ознак життя.

Працівники апарату обласної ради останніми перебували у кабінеті голови облради. Вони й викликали "швидку", яка приїхала через 15 хвилин.

– До приїзду "швидкої" вживали заходи невідкладної допомоги. Але… Лікарі зафіксували смерть приблизно о 20.00. Фактично помер на робочому місці, – каже Георгій Галиць.

– Василь Ананійович відігравав у нашій команді саме ту роль, яку, крім нього, не знаю, хто міг би виконувати, – говорить про Василя Ватаманюка перший заступник губернатора. – У силу свого життєвого досвіду він став людиною, яка урівноважувала процеси. Керуючись здоровою народною мудрістю, на багато речей дивився не стільки з управлінської точки зору, а й з тієї, наскільки ті чи інші рішення будуть вигідні для звичайної людини. У цьому плані його ніхто не зможе замінити найближчим часом у нашій команді. Попри те, що він очолював представницьку владу в області, його органічно сприймали у команді облдержадміністрації, у команді облорганізації Партії регіонів. Це людина, яка була потрібна всім. Адже навіть у політичних конфліктах, які час від часу спалахують, він урівноважував радикальні прояви з різних боків. Це людина, яка користувалася у всіх прошарках політичної еліти незаперечним авторитетом.

Директор програм радіо "Буковина", депутат облради Тетяна СМОЛДИРЕВА знала Василя Ватаманюка через професійні журналістські обов’язки.

– Він брав участь у прямих ефірах як будівельник, керівник цегельного заводу. У співчутті написала про Василя Ватаманюка такі слова з великих літер "Громадянин, Меценат, Керівник, Толерантний політик", – розповіла Тетяна Смолдирева. – Наприкінці 2010 року мені довелося брати у нього інтерв’ю. Він дуже самокритично говорив про те, що йому вдалося зробити на посаді голови облради. Дуже хотів працювати. Сам себе називав людиною толерантною, виваженою, тим, хто не любить конфліктів, намагається їх не створювати та вміє "гасити". Ще один штрих до портрету Василя Ананійовича як людини скромної. Ми планували прямий ефір, і він сказав: "Не хочу надто часто "світитися", бо ще не маю надбань, про які варто говорити щодня".

Василя Ватаманюка депутат облради Володимир КУЛІШ пригадує як світлу людину.

– Від спілкування залишилися лише приємні враження. Слово, діло, думка, позиція, виваженість, повага… Я шокований. Це страшна трагедія, – каже депутат. – Для мене він був старшим товаришем. Це людина з великої літери. Смерть Василя Ватаманюка – непоправна для краю. Він ще довго міг працювати.

Депутат обласної ради Сільвія ВІЩУК була знайома з Василем Ватаманюком 30 років.

– Про цю людину можна сказати тільки хороше. Гарний господарник, громадянин, порядна людина, – каже депутат. – Дуже прикро, що пішов із життя наш колега. Ніхто цього не очікував. Вважаю це злим вироком долі. Нехай земля йому буде пухом.
Ольга ГНІДАН

Похорон голови облради
Прощання з покійним – 17 лютого, обласна філармонія – від 10.00 до 13.00.
Відспівування – Свято-Духівський кафедральний собор – від 13.00 до 14.00.
Поховання – 14.00 на Руському цвинтарі Чернівців. 

З біографії

 12 січня 1947 року народився в селі Рингач Новоселицького району.
 1979 року закінчив Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут за фахом "інженер-хімік-технолог".
 1998 року закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом та Міжнародний Відкритий Університет (США). Доктор філософії в галузі ділового адміністрування.
 1970 року розпочав трудову діяльність на Чернівецькому цегельному заводі №1, де пройшов шлях від майстра до керівника підприємства.
 З 1976 по 1977 рік працював старшим інженером-конструктором, начальником заводу №2 Чернівецького обласного об’єднання будівельних матеріалів.
 З 1979 року обіймав посади головного інженера, директора Чернівецького заводоуправління будівельних матеріалів №3.
 1995 року обраний головою правління ВАТ "Чернівецький цегельний завод №3".
 Обирався депутатом обласної ради IV, V та VI скликань.
 Заслужений будівельник України.
 Кавалер ордена "За заслуги" III ступеня.
 Почесний громадянин Буковини (2010).
17-02-2011, 10:26
Коментарів 0 Переглядів 1 826

Теги -

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.