Чернівецький міський осередок ВО "Свобода" від третього до восьмого лютого на центральних площах міста проводить громадське опитування. Таким чином фракції ВО "Свобода" у міськраді намагається визначитися, чи підтримати фракції Партії регіонів, "Батьківщини" та "Нашої України" у голосуванні з подолання вето мера на регламент.
З ухваленням нового регламенту депутати трьох фракцій прагнуть розширити свої повноваження і контролювати Миколу Федорука. А мер вважає, що це порушення законів і Конституції України. Під час сесії 10 лютого три голоси "свободівців" можуть стати вирішальними.
До намету на Соборній площі, де роздають партійну пресу та проводять голосування, підходять переважно люди середнього та старшого віку.
Керівник виконавчого апарату обласної організації ВО "Свобода" Олег ДЯКОНЮК розповідає, що за день до намету навідується до чотирьох сотень чернівчан. Проте, за його словами, приблизно сто з них цікавиться громадським опитуванням і лише дві третини голосують.
У наметах ВО "Свобода" чернівчанам пропонують відповісти на такі запитання: 1) "Чи відомо вам, що упродовж своїх каденцій мер міста Чернівці за підтримки депутатів попередніх скликань перебрав на себе повноваження, які повинні належати винятково депутатам міської ради?"; 2) "Чи підтримуєте ви одноосібне право міського голови вирішувати найважливіші питання життєдіяльності міста?"; 3) "Чи варто фракції ВО "Свобода" у Чернівецькій міській раді підтримати більшість депутатів міської ради з прийняття нового регламенту?"
Запитання "Свободи" ми показали кільком перехожим на вулиці. Про що вони – не зрозумів ніхто.
– Якби ще вказали, які саме питання Федорук вирішує одноосібно, – зауважує кандидат сільськогосподарських наук, пенсіонер Микола ВИХРИСТЮК, передивляючись запитання. – Міського голову для того й обирають, щоби він приймав остаточні рішення. На думку депутатів потрібно зважати, але мер повинен приймати рішення.
На думку викладача БДМУ Лідії ПОТАПОВОЇ, депутати повинні вносити пропозиції, а мер повинен визначатися з кандидатурами.
– Депутатів для того й обирали, щоби вони представляли наші інтереси. Тому вони мають право брати участь у вирішенні проблем міста, – каже жінка.
Коментар
Ігор ГАВРАДА, політолог:
– Будь-яке опитування – наукове чи псевдонаукове – передбачає певну мету. Тобто, виходячи з мети опитування, формулюють запитання. Наприклад, за допомогою опитування хочуть дізнатися, чи подобається людям температура нижче нуля. Відповідно й запитання будуть складені таким чином, щоби викликати ставлення у людей до зниження або підвищення температури. "Свободівці" мотивують необхідність проведення опитування тим, що хочуть порадитися з громадою, як бути політичній силі у непростій ситуації, що склалася у міській раді. Як на мене, це крок із відбілювання свого іміджу або підготовка запасного майданчика, щоби згодом сказати: "Ось – у нас є результати опитування. Нам чернівчани сказали так зробити". Питання сформульовані таким чином, що більшість буде відповідати, як заплановано організаторами опитування.
8-02-2011, 10:56
0
2 164