Генпрокуратура щедро порушує кримінальні справи і затримує колишніх "помаранчевих" чиновників. Останнім під приціл ГПУ потрапив екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Його затримали у неділю, 26 січня, аж 11 бійців спецзагону "Альфа", коли політик прогулювався із собакою біля будинку (чи то Луценко такий страшний, чи пес у нього такий великий, що скільки спецназу наїхало, – авт.). Це стало щонайменше п’ятим резонансним затриманням за останні кілька місяців. Ще двоє екс-посадовців часів уряду Юлії Тимошенко наразі перебувають у розшуку.
У понеділок керівник прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко пояснив, що Ю. Луценка затримано через його небажання ознайомлюватися з матеріалами порушеної проти нього кримінальної справи: "Ми його попереджали, що якщо він не буде ознайомлюватися з матеріалами кримінальної справи або буде робити це повільно, йому буде змінено міру запобіжного заходу". Проте суть справи проти екс-міністра Бойченко не уточнив.
Парламентська фракція "Наша Україна – Народна самооборона" вже оприлюднила заяву, де застерігає, що взяття під варту лідера "Народної самооборони" – "це вияв політичних переслідувань опозиційних політиків та вибіркового застосування кримінального законодавства в Україні".
Ще різкіше щодо затримання чиновників попереднього уряду висловлюється лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко, називаючи це помстою "мафії Януковича". Її, а також Олександра Турчинова у понеділок, 27 грудня, знову викликали на допит до Головного управління ГПУ з розслідування особливо важливих справ. "Довіра в суспільстві і до президента, і до його уряду стрімко знижується, і тому їм треба прибрати з політичної арени тих людей, які намагаються їм протистояти. Це в тому числі Юрій Луценко…", – заявила Ю. Тимошенко журналістам перед допитом.
На думку Сільви ВІЩУК, яка зараз виконує обов’язки керівника Чернівецької обласної організації ВО "Батьківщина", останні події в Києві інакше як політичними репресіями не назвати. "Чинна влада опозиційним структурам просто не дає можливості працювати. Юлія Володимирівна як лідер однієї з найбільших опозиційних сил планувала першого січня зустрітися з людьми в регіонах України, щоби обговорити суспільно-політичну ситуацію в країні. Нині вона має підписку про невиїзд. Тобто блокується робота опозиції", – зауважує політик.
Марина Карасьова
Думка експерта
Ігор МЕЛЬНИЧУК, політолог:
– За правопорушення, в яких нині звинувачують представників попередньої влади, можна було би затримати 80 відсотків керівників як колишніх, так і нинішніх. У наших умовах працювати без порушень і при цьому досягати успіхів практично неможливо. Звичайно, зловживання службовим становищем з боку колишньої влади були. Але порушення спостерігаються і з боку нинішньої влади. Яскравий приклад, коли у харківському метро встановили лавочки практично за ціною автомашин. Але це ніхто не розглядає як відмивання грошей. Таких прикладів є десятки, а може й сотні.
Кримінальні справи проти чиновників уряду Юлії Тимошенко не можна вважати виключно політичними репресіями. Але у тому, що затримують тільки представників колишньої влади, політична складова проглядається. Тобто це спроба нинішніх керівників показати, якими поганими були їхні попередники. При цьому чинна влада допускає ті самі порушення. І це небезпечно для суспільства. Оскільки на наступний термін прийде нова команда, і вона звинувачуватиме нинішню. І це знову буде дестабілізувати суспільство.
28-12-2010, 10:01
0
1 993