Політичні партії у парламенті не виконують свої передвиборчі обіцянки. Також не звертають увагу на потреби виборців і дискредитують ідеї парламентаризму. Таких висновків дійшли фахівці фундації "Відкрите суспільство". Результати аналізу роботи народних депутатів громадська організація презентувала в Чернівцях другого грудня.
– З передвиборчих обіцянок депутати виконали небагато, але, можливо, це й на краще. Якщо реалізувати всі їхні соціальні обіцянки, державі навряд чи вдасться проіснувати бодай наступні 19 років, – каже експерт фундації "Відкрите суспільство" Ірина Диба. – Таку кількість пільговиків і розгалужену систему бюджетної підтримки не зможе витримати жодна економіка світу. Тому варто було би законодавчо зобов’язати в програмах вказувати ресурсне забезпечення, тобто звідки ці кошти взяти.
Партія регіонівНезважаючи на те, що партія прийшла до влади, багато передвиборчих обіцянок залишаються невиконаними. Зокрема підтримка молоді, вирішення житлової проблеми, створення легального і прозорого ринку землі, перехід до професійної армії… Але регіоналам вдалося просунутися у виконанні обіцянок щодо судової реформи, створення Податкового кодексу, покращення відносин із Росією.
БЮТВін пропонував найбільш розгорнуту передвиборчу програму. Тому, мабуть, і більшість запланованих фракцією змін так і залишилася на папері як у період перебування при владі, так і в опозиції. Зокрема посилення кримінальної відповідальності за корупційні дії, ліквідація ПДВ, конституційні зміни, масштабна інтернетизація країни, декларування витрат посадових осіб і держслужбовців… Нині з упевненістю можна сказати, що нічого з обіцяного до кінця каденції зробити практично неможливо.
НУНСНевиконаним залишається скасування депутатської недоторканності, доступне соціальне житло, обов’язкове державне медичне страхування… Всі ці обіцянки зависли в повітрі, бо для їхнього виконання немає політичної волі, фінансових ресурсів. НУНСу практично нічого продемонструвати виборцям.
КПУ, Блок ЛитвинаТе, що вони обіцяли в програмах, і те, що зараз роблять у парламенті, – несумісні речі.
(М. Карасьова)
3-12-2010, 09:35
0
2 111