Опозиція в обласній чи міській радах є важливою складовою політичного процесу. Вона здійснює контроль за владою, продукує альтернативні проекти рішень тощо.
Чи буде така в Чернівецькій облраді? Ми спробували з’ясувати і виявили, що опозицій багато, а що робитимуть – поки що не знають.
Як опозиційна сила фракція "Батьківщини" в обласній раді працюватиме за загальним порядком, повідомила керівник фракції Сільвія ВІЩУК.
– Будемо працювати згідно з регламентом роботи сесії. Але наше голосування буде за ключовими проектами рішень. Як проголосує більшість у фракції, так і меншість голосуватиме на сесії, – говорить політик. – Ми намагалися знайти порозуміння із "Фронтом змін". На жаль, "родзинку" їхньої опозиційності ще не розкрито. Ми її не розуміємо. Вони нам не розповіли, у чому полягатиме їхня окрема опозиційність.
Голова фракції в облраді "Фронту змін" Максим БУРБАК стверджує, що між його політичною силою та "Батьківщиною" є певні розбіжності у світоглядах.
– Тому наша спільна опозиційна позиція буде ситуативною. Якщо будуть спільні питання, голосуватимемо ситуативно, – зазначає він.
На окремий опозиційний статус претендує і ВО "Свобода", називаючи згадані політичні сили "так званими" демократичними (з огляду на те, що "Фронту змін" дісталися посади заступників голів Заставнівської та Хотинської районних рад).
"Наша Україна" про свою опозиційність не говорить та готова співпрацювати з владою.
– Усі конструктивні рішення щодо соціально-економічного розвитку краю, конкретних програм розбудови тієї чи іншої галузі будемо підтримувати, – заявив депутат обласної ради Володимир КУЛІШ. – У нас є четверо депутатів-мажоритарників. Вони пропонували виборцям свої програми, отримали від них доручення, які мають виконувати. А виконувати обіцяне можна тільки у співпраці з владою. (О. Гнідан)
18-11-2010, 11:06
0
1 644