RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Миколу Федорука, який 16 років керує Чернівцями, вп’яте обрали мером. Хоча результати голосування ще попередні, але Микола Трохимович лідирує з таким значним відривом, що його перемогу вже навіть визнали опоненти.

Зокрема за даними екзит-полу, який провела у день виборів громадська організація "Соціологічний моніторинг Буковини", з 1800 респондентів 60,5 відсотка повідомили, що проголосували за чинного мера. Найближчий конкурент Миколи Федорука, Василь Забродський, за даними цього опитування, набрав 11,9 відсотка.

Перемога чинного мера не стала несподіванкою. Напередодні виборів політологи навіть жартували, що в Чернівцях відбуватимуться вибори Федорука в мери. Експерти одностайні у думці: феномен чинного мера не в його бездоганному керуванні містом, а у відсутності справжньої альтернативи. Тобто, незважаючи на критику чинної влади, чернівчан вона загалом влаштовує. Тому більша частина з них діє за принципом "аби не гірше".

Чи можна очікувати змін у політиці міста від мера, який свою посаду обіймає рекордно довго, ми запитали в експертів.

Ігор БУРКУТ, політолог:

– Те, що чернівчани обрали чинного мера, свідчить насамперед про те, що реальних конкурентів на цих виборах у Миколи Федорука не було, а більшість людей не має дуже серйозних претензій до нього. Але це не означає, що претензій немає взагалі. Чернівчани вкрай не задоволені станом міських доріг, освітленням бічних вулиць і станом комунального господарства взагалі. Тобто зміни повинні бути. Микола Трохимович ще раз отримав кредит довіри від чернівчан і повинен його виправдати.

Щодо того, чи будуть зміни в його команді, то вони насправді постійно відбуваються, адже життя не стоїть на місці. Питання тільки в тому, кого будуть змінювати. Перед виборами до поштових скриньок чернівчан вкинули буклети з фото палаців, збудованих чиновниками мерії, і наводили нібито їхні доходи. Це мало певний резонанс у місті і, мабуть, мерові потрібно робити певні висновки з цього. Але широкого невдоволення у людей це не викликало. Міську раду буде значною мірою оновлено. Хоча ми ще не знаємо остаточних результатів, але, судячи з усього, туди прийде багато нових людей. Це "зубаста" публіка, яка повинна заявити про себе. І найкращий варіант – критика того, що вже було зроблено до них. Мерові доведеться витримати досить серйозну хвилю наступу. Сам міський голова без міської ради не може зробити багатьох речей, тому йому доведеться встановлювати нові відносини з тими, хто туди прийде. Також треба подивитися, якою буде опозиція. Адже, як правило, вона в міських радах формується не стільки за партійним принципом, скільки за бізнесовим і особистим.

Насамперед хочеться побажати Миколі Трохимовичу, щоби вимоги чернівчан щодо покращення життя міста було почуто. І матеріальні можливості для наведення порядку в місті є. Достатньо згадати, як за кілька днів до виборів почали латати дороги, приводити до ладу подвір’я, замінювати двері в під’їздах, запускати ліфти тощо. Миколі Трохимовичу потрібно віддячити чернівчанам, щоби наступні покоління згадували його так, як зараз чернівчани згадують Кохановського і Каспрука.

Ярослав КИРПУШКО, директор Буковинського центру реконструкції та розвитку:
– Значна частина чернівчан була не проти того, щоби змінити міського голову. Але опоненти Миколи Федорука виявилися дуже слабкими. Якщо ми хочемо чогось нового, повинні самі щось зробити по-новому. Але коли виборці побачили інших кандидатів, почули їхні аргументи, зрозуміли: нехай вже буде так, головне – щоби не гірше.

Вибори також довели, що у нас все добре, принаймні, порівняно з іншими містами, де боротьба за владу і ресурси відбувається жорстокіше. Звичайно, хотілося би, щоб у місті відбувалися зміни. Але за будь-яких змін виникають ризики і проблема управління цими ризиками. До цього більшість мешканців міста не готова, тому проголосувала саме так. Чернівці виправдовують статус провінційного міста. Місто хоче залишатися тихим, щоби нічого в ньому не змінювалося і не відбувалося.

Щодо команди міського голови, то впродовж кількох місяців ми побачимо: якщо прийдуть інші люди до управління, нехай разом із Федоруком, це означатиме зміни, еволюцію. Якщо ні, то одні це називають стабільністю, інші - застоєм. 
5-11-2010, 10:45
Коментарів 0 Переглядів 2 055

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.