Про що можна дізнатися із сайту Чернівецької облдержадміністрації? Переважно про досягнення її чиновників. Інформація досить однобока, а про реальну картину життя в області годі й казати.
Скажімо, розділ із багатообіцяючою назвою "Соціально-економічний розвиток краю" містить найсвіжіші "Підсумки соціально-економічного розвитку краю" за... січень-березень 2010 року. Щоправда, у цьому розділі виставлено розпорядження "Про формування "Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2011 рік". Там зокрема міститься перелік основних показників економічного та соціального розвитку області, району, міста 2009-2010 і на 2011 рік, але у ньому... просто порожні графи навпроти назв показників.
Заголовки на сайті дуже нагадують назви статей в офіційних газетах радянських часів: "Володимир Гавриш: Підприємцям Буковини створюються відповідні умови для ведення бізнесу", "Голова облдержадміністрації дотримав свого слова", "Михайло Папієв: Крайова виконавча влада використовує всі свої можливості для формування привабливого інвестиційного іміджу області", "Більше півсотні буковинців побували на особистому прийомі Михайла Папієва".
Інформації про область – буквально кілька речень. Скажімо, на сайті мерії ця інформація значно повніша й структурована за розділами "Економіка і бізнес", "Освіта", "Охорона здоров’я".
Порівнявши сайт нашої адміністрації з іншими ОДА України, суттєвих відмінностей не знайдеш. Так, на деяких сайтах існують форуми, зворотній зв’язок, Інтернет-приймальні для відвідувачів сайту (а не просто вказано e-mail). Є сайти з детальним описом бюджету області, галузей економіки. Однак на більшості – все-таки та сама офіційна похвала.
Однак яким мав би бути сайт регіону, добре помітно, якщо відкрити подібні закордонні Інтернет-сторінки. Скажімо, офіційну сторінку американського штату Міссурі, де якось довелося побувати. Власне, про владу на цьому сайті (www.mo.gov) лише один розділ із п’яти – у ньому і документи, й опис судової системи, і звітність влади перед громадою, і розділ про вибори та повноваження виборних осіб тощо. Решта розділів має суто прикладне значення для самих громадян штату. Це "Робота" (у ньому можна знайти і роботодавця, і поскаржитися на проблеми на робочому місці), "Життя у штаті" (карти, безпека, здоров’я, страхування та інші сфери), "Туризм і відпочинок" (афіші заходів, перелік місць відпочинку тощо), "Освіта" (корисна інформація для охочих навчатися дітей і дорослих, а також інформація для освітян), "Бізнес" (тут від детальної інструкції, як розпочати і зареєструвати свій бізнес – до можливості он-лайн заповнити потрібні офіційні форми).
Уявляєте, якби кожен охочий міг би на сайті Чернівецької ОДА отримати довідки, за якими нині доводиться стояти в черзі в багатьох інстанціях? Або записати дитину до садочка чи принаймні побачити графік прийому лікарів райлікарні?
Але ж оплачуємо створення сайту, як і, до речі, зарплати чиновників, усі ми як платники податків.
Надія ВАСИЛИШИН
14-10-2010, 10:51
0
2 175