Чинний голова села Пашківці Хотинського району Чернівецької області 53-річна Світлана Корнівська – єдиний кандидат на посаду голови села на місцевих виборах. І хоча заробітна плата сільського голови становить дві тисячі гривень – значна сума для мешканців села, охочих обійняти посаду немає.
– Кажуть, краще каміння відрами носити, ніж селом керувати. А для мене це не тяжка робота, – каже Світлана Михайлівна. – Раніше працювала бухгалтером у сільській раді, тож знайома з роботою. Навіть не відчувала, що працюю головою.
У підпорядкуванні Світлани Корнівської – секретар та бухгалтер, які працюють на повну ставку, а також касир, землевпорядник і техпрацівниця, які виконують свої обов’язки за половину окладу.
– Так само, як і люди в селі, маю город, господарство, але ще й виконую обов’язки сільського голови. Хотілося б, щоб на виборах хтось склав конкуренцію, – каже жінка. – Основною проблемою у селі залишається газифікація школи, якій уже понад сто років.
Причиною того, чому ніхто більше не висувається на сільського голову, мешканець Пашківців Віктор ШВЕЦЬ вважає те, що у чинного голови наразі немає конкурентів.
– Світлана Михайлівна багато зробила для села – ремонт у садочку, упорядкування території. Помітно її роботу, – каже чоловік. – У селі вперше склалася така ситуація, коли обиратимемо з-поміж одного кандидата. На минулих виборах претендентів було четверо.
У селі Бабин Кельменецького району – також один кандидат на посаду голови. Чинний керівник села Анатолій Бодянчук не висувається через свій поважний вік – чоловікові виповнилося 60 років. На його місце претендує 48-річний Віктор Григорошенко.
– Кандидат працює завідувачем відділу з карантину рослин підприємства "Росошани", – зачитує з автобіографії секретар сільської ради В’ячеслава ТОПОЛЮК. – Мешкає у Кельменцях, але родом із нашого села. Основними завданнями наступного голови будуть відновлення радіомовлення, ремонт доріг, облаштування сільської амбулаторії.
По одному кандидату на посаду сільського голови зареєстровано також у селах Перебиківці, Крутеньке Хотинського району, Коновка, Козиряни, Перківці Кельменецького району, Куликівка Герцаївського району, Конятин Путильського району.
За словами експерта з виборчого права Бориса РУСНАКА, якщо єдині кандидати на посаду сільського голови не наберуть більше половини голосів виборців, протягом десяти днів після 31 жовтня виборча комісія повинна прийняти рішення про проведення повторних виборів упродовж наступних 50 днів.
Ольга Гнідан
14-10-2010, 09:07
0
3 775