На прес-конференції 30 жовтня обласна організація "Комітету виборців" оприлюднила результати спостереження за початком виборчої кампанії у регіоні.
Так, за словами спостерігачів, у Хотинському районі вже півроку немає державного
реєстратора, через що районна виборча комісія користується печаткою 2006 року.
– Вибори у такий спосіб може сфальсифікувати будь-хто і будь-як, взявши старі печатки, – говорить Володимир СТАРИК, голова товариства "Український Народний Дім".
– Відсутністю державного реєстратора у районі ніхто особливо не переймається, – каже спостерігач "Комітету виборців" Ігор ГАВРАДА. – За словами голови комісії, ЦВК дозволила їм використовувати свідоцтво про реєстрацію, але на підставі цього свідоцтва вони навіть не можуть відкрити рахунок. Тому канцтовари, як повідомила заступник голови комісії, придбала за власні кошти. Нарахувала чотириста гривень. Як вийти з цієї ситуації, у районній виборчій комісії не знають.
Підготовку до місцевих виборів у Заставнівському, Кіцманському, Сторожинецькому, Глибоцькому, Вижницькому й Путильському районах відстежувала довготерміновий спостерігач "Комітету виборців" Євгенія ОЛІЙНИК.
– Оскільки виборча кампанія відбувається у стислі строки, комісії не встигають виконувати усю роботу згідно з планом, – каже спостерігач. – Не всі члени виборчих комісій достатньо обізнані з виборчим законодавством. Відсутні друковані посібники закону про місцеві вибори. Члени комісії намагаються самотужки їх надрукувати.
Спостерігачі відзначають низький рівень кваліфікації багатьох членів виборчих комісій. До складу комісій потрапили члени, які, за словами голів ТВК, взагалі не мають досвіду роботи або мають мінімальний. Також районні комісії фінансують несвоєчасно.
– Станом на 28-29 вересня у багатьох районних виборчих комісіях не було відкрито банківські рахунки. Відповідно комісії не отримували кошти і працювали, шукаючи їх самі, – каже Євгенія Олійник. – Чимало є відмов людей від посади голови, заступника, секретаря, члена ТВК. Наприклад, у Кіцмані перше засідання районної комісії відбулося 17 вересня, а до 23 вересня у них не було протоколу, бо від посади відмовилася секретар і у ТВК не могли з’ясувати, хто повинен писати протокол і хто має обійняти посаду секретаря.
Через те, що виборчі комісії розташовані у приміщеннях обласної та районних державних адміністрацій, виникають проблеми доступу журналістів до ТВК, відзначають у "Комітеті виборців". Також голови й члени ТВК говорять про те, що помітно певну напругу на місцевих виборах, а у штабах відкрито називають окремі факти тиску.
– На Путильщині члени сільських виборчих комісій, які мали представляти "Нашу Україну", відмовляються від посад, мотивуючи це тим, що на роботі їм погрожують звільненням, – розповідають спостерігачі. – У Вижниці у місцевому осередку партії "Батьківщина" повідомили, що представник, який мав балотуватися від "Батьківщини" до райради, відмовився через тиск. А у Путилі представники "НУ" повідомили, що бачили, як директори шкіл масово відвідували штаб Партії регіонів у робочий час.
Ольга ГНІДАН
Громадська приймальня
"Комітету виборців"
для членів виборчих комісій,
представників партій, які беруть участь у виборах, журналістів, які висвітлюють виборчий процес,
працює у понеділок-п’ятницю
від 16.00 до 18.00
Телефон: 55-58-06
1-10-2010, 09:43
0
2 474