RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Згідно з новим законом про місцеві вибори, відтепер половину складу облради – 52 депутатів – обиратимуть за мажоритарною системою (ще 52 депутатів оберуть за партійними списками, – авт.). Таким чином від 11 районів області, Чернівців та Новодністровська до облради потраплять по четверо мажоритарників. Кількість населення до уваги не беруть – усі матимуть однакову кількість депутатів-мажоритарників.

У депутата від Чернівців більше роботи, ніж від Новодністровська

Те, що по четверо депутатів представлятимуть територіальні одиниці з різною кількістю населення, керівник фракції БЮТ в облраді Сільвія ВІЩУК вважає поспішністю у прийнятті закону про вибори:

– Навантаженість обраних депутатів від Чернівців буде більшою, ніж у депутатів від Новодністровська. Кандидатам у депутати від Чернівців буде значно важче довести виборцям важливість їхнього обрання. Але і 250-тисячні Чернівці, і Новодністровськ із населенням дев’ять тисяч представлятиме в облраді однакова кількість депутатів.

– Мажоритарникам в округах, де багато виборців, доведеться провести більше роботи, ніж 2002 року (тоді від районів, Чернівців і Новодністровська до облради обирали по восьмеро депутатів, – авт.), – каже Сільвія Віщук. – Тому, гадаю, не варто було прив’язувати кількість депутатів до територіальних округів, а обирати від кількості населення. Тоді, наприклад, від міста було би не четверо, а восьмеро депутатів, від Новодністровська – один, від Сторожинецького району – троє. Це було би справедливо – усі були б у рівних умовах.

Коли облорганізація "Батьківщини" у складі БЮТ балотувалася до облради на виборах 2006 року за пропорційною системою, списки складали таким чином, щоби до складу ради пройшли представники усіх районів, запевняє Сільвія Віщук:

– Лише від Путильщини не було депутата у складі фракції. Інтереси путильчан представляв закріплений від нас депутат облради Анатолій Гогунець.

За словами керівника фракції БЮТ, депутатів закріпили за районами пропорційно до населення. Наприклад, інтереси мешканців Шевченківського району міста в облраді представляють троє депутатів, а Сокирянщину та Новодністровськ – один депутат.

– Є депутат, який мешкає у Глибоцькому районі, а закріплений за Новоселицьким, оскільки добре знає цю територію та мову нацменшин, які там мешкають. Кожна сільрада після виборів 2006 року отримала листи, до яких депутатів фракції БЮТ в облраді їм звертатися, – каже Сільвія Віщук.

Путила не мала в облраді жодного депутата

Диспропорцію представництва територій в облраді депутат фракції Партії регіонів у обласній раді, голова Вижницької РДА Олег УНГУРЯН проблемою не вважає.

– Закон врегульовано так, що від кожної адміністративної одиниці повинно бути рівне представництво – від Новодністровська чи від Чернівців. Обл­рада вирішила, що кількість депутатів шостого скликання буде 104, тобто 52 депутатів пройдуть за "мажоритаркою", відповідно – по четверо від кожного району, – каже депутат. – Ситуація з тим, що приблизно дві тисячі виборців визначать депутатом представника від округу в місті Новодністровськ, а понад 50 тисяч виборців – депутата від міста Чернівці, свідчить про те, що більше навантаження у роботі ляже на плечі депутата від Чернівців. Але це відповідно більший авторитет і вплив. Від цього виборці не постраждають.

Олег Унгурян у статусі депутата опікувався проблемами Кіцманського району. А цього року його призначили головою Вижницької РДА.

– Чернівці, маючи величезну кількість депутатів у облраді, не мали такої опіки, як деякі райони, – впевнений обранець. – Від ініціативи депутата залежатиме вирішення проблем округу, від якого його обиратимуть. Тому диспропорції представництва – не проблема.

В облраді фракція Партії регіонів налічує 14 депутатів. Навіть за такої кількості депутати від ПР мають змогу "перекрити" усю область – кожен депутат закріплений за районом, стверджує Олег Унгурян:

– Ми намагаємося допомагати одне одному в районах. Коли ми з опозиційної сили стали партією влади, отримали змогу тісніше співпрацювати з виконавчими органами влади та вирішувати проблеми. Це ефективніше, ніж депутатство.

На думку голови Вижницької РДА, кількісний склад облради можна було б і зменшити. Тобто для представництва району було б достатньо і трьох депутатів.

Щоправда, у районах не усі погоджуються з такою думкою.

– 2006 року вибори відбувалися за партійними списками. А списки формували у Чернівцях, а не у Путилі. Тому і вийшло так, що наш район не представлено жодним депутатом в обласній раді, – говорить Іван ТЕРЕН, керуючий справами Путильської районної ради. – Три села – Яблучниця, Підзахаричі, Плоска – не мають депутатів у районній раді. Депутати обласної ради – нечасті гості у нашому віддаленому районі. Після повені 2008 року, коли були проблеми з дорогами, двічі приїжджали депутати у складі комісій. Одного разу навідувався депутат облради Петро Кобевко. Цікавився проблемами Путильщини нинішній мер Сторожинця, депутат облради Микола Карлійчук.
За словами керуючого справами Кіцманської райради Юрія ШИДЛОВСЬКОГО, частими гостями на сесіях райради були депутати облради Михайло Шевага та Петро Федірко.

Думка експерта

Ігор БАБЮК, директор Буковинського центру виборчих технологій:
"Різниця між тим, хто виграє, і тим, хто програє у Новодністровську, складатиме декілька голосів. Тому Новодністровськ може стати такою "Меккою" для кандидатів у депутати. Кандидати від різних політичних сил намагатимуться там по "мажоритарці" пройти до облради. Чув від декількох потенційних кандидатів, що ті хочуть балотуватися у Новодністровську. Там округи будуть значно менші, а виборців на порядок менше. Одна річ працювати в окрузі, де 45 тисяч виборців, зовсім інша – де три тисячі виборців. Тобто важко буде перемогти у Чернівцях, Сторожинецькому, Заставнівському, Хотинському, Сокирянському районах, де багато виборців. Там, де більше виборців, треба буде вкладати більше коштів та зусиль. Зате є один позитив. Новодністровськ за рахунок цих виборів може мати деякі преференції. Кошти, які вкладуть, можливо, з "розумом" використають. Хтось дороги почне робити, хтось допоможе садочку.
Гадаю, має бути преференційне представлення: залежно від кількості виборців визначають кількість депутатів від територіальної одиниці". 
23-09-2010, 11:07
Коментарів 0 Переглядів 2 639

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.