Кабінет Міністрів зобов’язався не підвищувати зарплати бюджетникам у державному секторі, починаючи з 2011 року, та у середньостроковій перспективі.
Про це йдеться у Меморандумі, підписаному між Міжнародним валютним фондом та Україною, який оприлюднили на сайті Національного банку України.
З українського боку документ підписали прем’єр-міністр Микола Азаров, голова НБУ Володимир Стельмах та міністр фінансів Федір Ярошенко.
"Ми рішуче налаштовані обмежити швидке зростання фонду оплати праці у державному секторі 2011 року та на середньострокову перспективу. У цьому контексті ми утримуватимемося від підвищень заробітної плати 2011 року понад рівень, якого вимагатиме механізм індексування на інфляцію зарплат держслужбовців", – йдеться у п. 11 меморандуму в розділі "Умовні зобов’язання".
Як відомо, українська влада зобов’язалася підвищити пенсійний вік та стаж для громадян, а також регулярно підвищувати тарифи на природний газ для населення (перший етап – з першого серпня цього року, наступний – з квітня 2011 року із поступовим підвищенням кожні півроку), що вже призвело до суттєвого підвищення цін на житлово-комунальні послуги.
думка
Олександр ЖОЛУДЬ,
експерт Міжнародного центру перспективних досліджень:
"У нинішній економічній ситуації кредит МВФ справді допоміг Україні уникнути багатьох проблем.
Якби цього траншу не було, звісно, якоїсь катастрофи планетарного масштабу не сталося б і Україна свого існування не припинила б. Але ми зазнали би суттєвих втрат.
Україна повинна з квітня 2010 року по квітень 2011 року погасити зовнішні борги на суму 38 млрд доларів, а для цього потрібна велика кількість валюти.
І хоча більшу частину цих кредитів буде пролонговано, все одно залишиться суттєвий фінансовий дефіцит.
У разі, якби Україні не вдалося взяти кредит, можливим було би підвищення курсу долара до 10-11 гривень, а також значне зростання невиплат за кредитами.
13-08-2010, 10:26
0
3 377