RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Рада директорів Міжнародного валютного фонду минулої середи вирішила виділити Україні кредит 15,15 мільярда доларів за програмою "stand-by", повідомила прес-служба МВФ. Кредит надано на 29 місяців. Його мета – допомогти українській владі вийти з економічної кризи та сприяти проведенню реформ. Перший транш розміром 1,89 мільярда доларів Україна вже отримала у понеділок.

Прем’єр Микола АЗАРОВ заявив, що 80 відсотків коштів, виділених МВФ, уряд направить на стабілізацію економічної ситуації та на модернізацію економіки.

Водночас директор Центру економічного та політичного аналізу Олександр КАВА вважає, що залучення мільярдів від МФВ не є ні перемогою, ні поразкою уряду.

– Можливість використання додаткових фінансових ресурсів зовні – це плюс. Але з іншого боку – нестача внутрішніх коштів, тобто дефіцит бюджету, навряд чи дозволить спрямувати залучені кошти на проведення реформ, – зазначає експерт. – По суті, це гроші на проїдання – на те, з чим у нас уже декілька урядів намагалися боротися.
Ольга ГНІДАН

Думка фахівця
"Гроші МВФ – захисний щит"

Богдан СТОРОЩУК, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії та менеджменту ЧНУ:

– Коли була домовленість про попередній транш з урядом Юлії Тимошенко та коли йшли переговори з МВФ теперішнього уряду Миколи Азарова, у коментарях високопосадовців держави зазначалося, що цей кредит буде використано для стабілізації економіки, для структурної перебудови, для поповнення дефіциту бюджету, для інституційної реформи. Це, м’яко кажучи, не зовсім коректні вислови. Адже МВФ надає кредити тільки на поповнення золотовалютних резервів, для ліквідації дефіциту платіжного балансу та підтримки курсу національної валюти. Тобто на загал кредити МВФ не можуть бути використані – ні на дефіцит бюджету, ні на структурні реформи, ні на інституційну перебудову. Але можуть бути винятки. За уряду Тимошенко МВФ дав згоду на те, що частину одного з траншів буде використано на поповнення дефіциту бюджету. Щодо теперішньої домовленості Сергій Тігіпко зазначив, що частину першого траншу буде спрямовано на поповнення дефіциту бюджету. Другий транш у грудні та надходження з наступного року піде виключно у золотовалютний резерв – на поповнення дефіциту платіжного балансу та підтримку курсу національної валюти.

– Навіщо потрібен кредит МВФ?

– Отримання кредиту МВФ не означає, що грошей у золотовалютному фонді немає. Гроші є. Кредит МВФ переслідує дві цілі. Перша – підтримка стабільності національної валюти. Це не означає, що у нас нічим її підтримати. У золотовалютному резерві є приблизно 30 млрд доларів. Але чим більше є у золотовалютному резерві, навіть за умови, що гроші не будуть використані, тим більше суб’єкти національної економіки довіряють національній валюті. Гроші МВФ – свого роду захисний щит. Друга мета кредиту – відновлення довіри інвесторів. Інвестори, які інвестують у нестабільну економіку, насамперед звертають увагу на три речі: розмір золотовалютного резерву, розмір державного боргу і корпоративних боргів та наявність співпраці з МВФ. Для інвесторів важливо побачити, що МВФ співпрацює з Україною. Адже якщо вже грошей не дає МВФ, довіряти немає змісту.

– Якими можуть бути наслідки видачі кредиту?

– Два позитивні – відновлення стабільності національної валюти та відновлення довіри інвесторів. Але якщо буде йти відтік долара, ми будемо поповнювати його пропозицію, щоби курс гривні не падав. Але чи є необхідність зміцнювати гривню? Наразі немає. Якщо гривня буде міцнішою, наші національні товари ставатимуть дорожчими у валюті. Якщо ми почнемо зміцнювати гривню за умови того, що експорт у нас ще не відновився, втратимо залишки експорту. Негативний чинник – входження інвесторів на короткий термін, які вкладають гроші таким чином, щоби максимально отримати і мінімально ризикувати. Вони купують облігації внутрішньої державної позики – ОВДП. Долари, які надходитимуть на український ринок, будуть надходити на короткий термін – на півроку, на рік. А треба відновити довіру "довгих" інвесторів, щоби долари надходили на п’ять-десять років. Коли прийде "короткий" інвестор, Нацбанку треба буде викуповувати долар. Але викуповуючи долар, Нацбанк викидатиме на ринок гривню. Якщо будуть стабільні долар та інфляція, то така стабільність не може бути вічною. За такої інфляції долар все одно зросте, а гривня впаде.

– То чи буде користь від кредиту?

– Якщо говорити з точки зору підтримки національної валюти та відновлення довіри інвесторів, потреба у кредиті МВФ є насущною. Але за умови, що Україна розпочне структурні реформи, які дали би можливість посилити роль фінансового ринку, провести структурні перебудови в економіці, посилити середній бізнес. Якщо цього не вдасться зробити, цей кредит не відіграє суттєвої ролі у стратегічному плані.
6-08-2010, 09:43
Коментарів 0 Переглядів 4 291

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.