RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Рада директорів Міжнародного валютного фонду минулої середи вирішила виділити Україні кредит 15,15 мільярда доларів за програмою "stand-by", повідомила прес-служба МВФ. Кредит надано на 29 місяців. Його мета – допомогти українській владі вийти з економічної кризи та сприяти проведенню реформ. Перший транш розміром 1,89 мільярда доларів Україна вже отримала у понеділок.

Прем’єр Микола АЗАРОВ заявив, що 80 відсотків коштів, виділених МВФ, уряд направить на стабілізацію економічної ситуації та на модернізацію економіки.

Водночас директор Центру економічного та політичного аналізу Олександр КАВА вважає, що залучення мільярдів від МФВ не є ні перемогою, ні поразкою уряду.

– Можливість використання додаткових фінансових ресурсів зовні – це плюс. Але з іншого боку – нестача внутрішніх коштів, тобто дефіцит бюджету, навряд чи дозволить спрямувати залучені кошти на проведення реформ, – зазначає експерт. – По суті, це гроші на проїдання – на те, з чим у нас уже декілька урядів намагалися боротися.
Ольга ГНІДАН

Думка фахівця
"Гроші МВФ – захисний щит"

Богдан СТОРОЩУК, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії та менеджменту ЧНУ:

– Коли була домовленість про попередній транш з урядом Юлії Тимошенко та коли йшли переговори з МВФ теперішнього уряду Миколи Азарова, у коментарях високопосадовців держави зазначалося, що цей кредит буде використано для стабілізації економіки, для структурної перебудови, для поповнення дефіциту бюджету, для інституційної реформи. Це, м’яко кажучи, не зовсім коректні вислови. Адже МВФ надає кредити тільки на поповнення золотовалютних резервів, для ліквідації дефіциту платіжного балансу та підтримки курсу національної валюти. Тобто на загал кредити МВФ не можуть бути використані – ні на дефіцит бюджету, ні на структурні реформи, ні на інституційну перебудову. Але можуть бути винятки. За уряду Тимошенко МВФ дав згоду на те, що частину одного з траншів буде використано на поповнення дефіциту бюджету. Щодо теперішньої домовленості Сергій Тігіпко зазначив, що частину першого траншу буде спрямовано на поповнення дефіциту бюджету. Другий транш у грудні та надходження з наступного року піде виключно у золотовалютний резерв – на поповнення дефіциту платіжного балансу та підтримку курсу національної валюти.

– Навіщо потрібен кредит МВФ?

– Отримання кредиту МВФ не означає, що грошей у золотовалютному фонді немає. Гроші є. Кредит МВФ переслідує дві цілі. Перша – підтримка стабільності національної валюти. Це не означає, що у нас нічим її підтримати. У золотовалютному резерві є приблизно 30 млрд доларів. Але чим більше є у золотовалютному резерві, навіть за умови, що гроші не будуть використані, тим більше суб’єкти національної економіки довіряють національній валюті. Гроші МВФ – свого роду захисний щит. Друга мета кредиту – відновлення довіри інвесторів. Інвестори, які інвестують у нестабільну економіку, насамперед звертають увагу на три речі: розмір золотовалютного резерву, розмір державного боргу і корпоративних боргів та наявність співпраці з МВФ. Для інвесторів важливо побачити, що МВФ співпрацює з Україною. Адже якщо вже грошей не дає МВФ, довіряти немає змісту.

– Якими можуть бути наслідки видачі кредиту?

– Два позитивні – відновлення стабільності національної валюти та відновлення довіри інвесторів. Але якщо буде йти відтік долара, ми будемо поповнювати його пропозицію, щоби курс гривні не падав. Але чи є необхідність зміцнювати гривню? Наразі немає. Якщо гривня буде міцнішою, наші національні товари ставатимуть дорожчими у валюті. Якщо ми почнемо зміцнювати гривню за умови того, що експорт у нас ще не відновився, втратимо залишки експорту. Негативний чинник – входження інвесторів на короткий термін, які вкладають гроші таким чином, щоби максимально отримати і мінімально ризикувати. Вони купують облігації внутрішньої державної позики – ОВДП. Долари, які надходитимуть на український ринок, будуть надходити на короткий термін – на півроку, на рік. А треба відновити довіру "довгих" інвесторів, щоби долари надходили на п’ять-десять років. Коли прийде "короткий" інвестор, Нацбанку треба буде викуповувати долар. Але викуповуючи долар, Нацбанк викидатиме на ринок гривню. Якщо будуть стабільні долар та інфляція, то така стабільність не може бути вічною. За такої інфляції долар все одно зросте, а гривня впаде.

– То чи буде користь від кредиту?

– Якщо говорити з точки зору підтримки національної валюти та відновлення довіри інвесторів, потреба у кредиті МВФ є насущною. Але за умови, що Україна розпочне структурні реформи, які дали би можливість посилити роль фінансового ринку, провести структурні перебудови в економіці, посилити середній бізнес. Якщо цього не вдасться зробити, цей кредит не відіграє суттєвої ролі у стратегічному плані.
6-08-2010, 09:43
Коментарів 0 Переглядів 4 248

Теги -

“Буковинка” втретє поспіль взяла гору над “Балтою” та здобула бронзові медалі Суперліги-Дмарт сезону 2023/24
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.