Понеділок, 07 квітня 2025

Губернатор Папієв очолив місцевих регіоналів

у номері / політика, влада
3 001
0
Голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв очолив обласну організацію Партії регіонів.

На конференції, що відбулася 19 червня, кандидатуру Михайла Папієва підтримано одноголосно. Обрати губернатора головою обл­організації запропонував колишній уже голова Микола Романюк. Кандидатура Папієва була єдиною. Конференція відбувалася за зачиненими дверима.

Як повідомили в офісі обл­організації ПР, у виступі перед делегатами Михайло Папієв визначив головні завдання перед партією в області – створення дієвого кадрового резерву для розбудови політичної сили та підготовка до місцевих виборів.

– Поєднання цих двох посад – голови облдержадміністрації та голови облорганізації – піде лише на користь нашій партії, – переконаний голова Чернівецької міської організації ПР Георгій ХОДОРОВСЬКИЙ. – Гадаю, такі дії характерні для будь-якої партії. А у нас відбулася цілком логічна зміна – Микола Романюк отримав високу посаду у Верховній Раді, тож працюватиме у Києві. Партія регіонів на Буковині має свого губернатора вперше, але переконаний, далі партія лише зміцнюватиме авторитет і вплив. Щодо виборів до місцевих рад, які незабаром мають відбутися, то не думаю, що можна говорити про можливе використання адмінресурсу. Членів нашої партії не так багато у владі області, а буковинці вміють оцінювати ситуацію об’єктивно.

В області вже давно склалася традиція, що губернатор очолює обласну організацію своєї партії. Так, Михайло Романів керував СДПУ (о) в області, Микола Ткач і Володимир Куліш – "Нашою Україною". При цьому лише Куліш зберіг за собою партійну посаду після відставки, а Романів і Ткач зі своїх партій повиходили.
Ігор ДОВГАНЬ

Чи доцільно поєднувати дві посади – у партії та у владі?

Микола ТКАЧ, екс-голова ОДА:
– Однозначно сказати важко, адже все залежить насамперед від особистих рис людини. Якщо чесно хоче працювати й приносити користь людям і справі, то поєднання цих двох посад нічим не зашкодить, тільки б вистачало часу. А якщо хтось думає лише про власні інтереси, то користі не буде ні від роботи у владі, ні партії. Особисто я у партії розчарувався, вийшов із неї та більше не планую вступати до жодної.

Ігор ГАВРАДА, політолог:
– Коли губернатор очолює провладну партію, він демонструє: "Ми беремо на себе відповідальність за все". Тож те, що позитивного зробить влада, буде досягненням партії та навпаки.
Інший аспект полягає у доступі до адмінресурсу. Влада дуже не любить цього слова, але таке явище у нашому суспільстві є. Питання в тому, як його буде задіяно і наскільки ефективно. Це насамперед вигідно для партії, адже спрощує контакти партійних функціонерів із посадовцями, є додатковим аргументом при формуванні неофіційної партійної каси. Але події 2004 року показали, що з використанням адмінресурсу слід бути дуже обережним – якщо перегнути палицю, то ефект буде зворотним. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм