Голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв очолив обласну організацію Партії регіонів.
На конференції, що відбулася 19 червня, кандидатуру Михайла Папієва підтримано одноголосно. Обрати губернатора головою облорганізації запропонував колишній уже голова Микола Романюк. Кандидатура Папієва була єдиною. Конференція відбувалася за зачиненими дверима.
Як повідомили в офісі облорганізації ПР, у виступі перед делегатами Михайло Папієв визначив головні завдання перед партією в області – створення дієвого кадрового резерву для розбудови політичної сили та підготовка до місцевих виборів.
– Поєднання цих двох посад – голови облдержадміністрації та голови облорганізації – піде лише на користь нашій партії, – переконаний голова Чернівецької міської організації ПР Георгій ХОДОРОВСЬКИЙ. – Гадаю, такі дії характерні для будь-якої партії. А у нас відбулася цілком логічна зміна – Микола Романюк отримав високу посаду у Верховній Раді, тож працюватиме у Києві. Партія регіонів на Буковині має свого губернатора вперше, але переконаний, далі партія лише зміцнюватиме авторитет і вплив. Щодо виборів до місцевих рад, які незабаром мають відбутися, то не думаю, що можна говорити про можливе використання адмінресурсу. Членів нашої партії не так багато у владі області, а буковинці вміють оцінювати ситуацію об’єктивно.
В області вже давно склалася традиція, що губернатор очолює обласну організацію своєї партії. Так, Михайло Романів керував СДПУ (о) в області, Микола Ткач і Володимир Куліш – "Нашою Україною". При цьому лише Куліш зберіг за собою партійну посаду після відставки, а Романів і Ткач зі своїх партій повиходили.
Ігор ДОВГАНЬ
Чи доцільно поєднувати дві посади – у партії та у владі?
Микола ТКАЧ, екс-голова ОДА:
– Однозначно сказати важко, адже все залежить насамперед від особистих рис людини. Якщо чесно хоче працювати й приносити користь людям і справі, то поєднання цих двох посад нічим не зашкодить, тільки б вистачало часу. А якщо хтось думає лише про власні інтереси, то користі не буде ні від роботи у владі, ні партії. Особисто я у партії розчарувався, вийшов із неї та більше не планую вступати до жодної.
Ігор ГАВРАДА, політолог:
– Коли губернатор очолює провладну партію, він демонструє: "Ми беремо на себе відповідальність за все". Тож те, що позитивного зробить влада, буде досягненням партії та навпаки.
Інший аспект полягає у доступі до адмінресурсу. Влада дуже не любить цього слова, але таке явище у нашому суспільстві є. Питання в тому, як його буде задіяно і наскільки ефективно. Це насамперед вигідно для партії, адже спрощує контакти партійних функціонерів із посадовцями, є додатковим аргументом при формуванні неофіційної партійної каси. Але події 2004 року показали, що з використанням адмінресурсу слід бути дуже обережним – якщо перегнути палицю, то ефект буде зворотним.
24-06-2010, 15:20
0
2 955